wtorek, 04 lipiec 2023 20:19

Strażacy zabezpieczali Igrzyska Europejskie

Napisał

Od 20 czerwca do 2 lipca strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie oraz z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu tarnowskiego uczestniczyli w zabezpieczeniu operacyjnym wydarzeń sportowych organizowanych w ramach III Igrzysk Europejskich Kraków - Małopolska 2023 na terenie miasta Tarnowa.

W Tarnowie konkurencje odbywały się w czterech dyscyplinach sportowych obejmujących: wspinaczkę, plażową piłkę ręczną, plażową piłkę nożną oraz badminton, które rozgrywane były na obiektach sportowych kampusu Akademii Tarnowskiej, Areny Jaskółka Tarnów oraz Tarnów Beach Arena.

W czasie odbywania poszczególnych konkurencji zastępy jednostek ochrony przeciwpożarowej wyposażone w pojazdy pożarnicze, pełniły nadzór nad bezpieczeństwem zawodników i kibiców obserwujących zmagania sportowe. Ponadto w ramach zabezpieczenia imprez na obiektach oraz w ich sąsiedztwie realizowane były dwuosobowe patrole piesze ratowników, którzy w razie konieczności odpowiedzialni byli za udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podsumowując, w działaniach zabezpieczających Igrzyska zaangażowanych było łącznie 226 ratowników, w tym 101 z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie oraz 125 z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu tarnowskiego. Do zabezpieczenia poszczególnych konkurencji zadysponowanych było 33 pojazdy ratowniczo-gaśnicze.

Wszystkie działania jednostek PSP i OSP przebiegły w sposób sprawny oraz bezpieczny.

Inf.: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie

Czytany 233 razy
Odsłon artykułów:
17371667

Odwiedza nas 194 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…