czwartek, 08 czerwiec 2023 00:48

W Ryglicach trwa wystawa "Margaretki"

Napisał

W niedzielę 4 czerwca w Spichlerzu Dworskim w Ryglicach otwarto wystawę prac Pani Marii Bawoł „Margaretki”.

Niezwykle barwne obrazy pochodzącej z Bistuszowej i mieszkającej w Krakowie malarki mają bardzo szeroką tematykę- jest w nich historia rodzinna, motywy z różnych epok historycznych i technik malarskich, sceny obyczajowe, tematy poruszające, a także nasze piękne krajobrazy. Jej prace były podziwiane na wielu wystawach.

Podczas wernisażu można było również posłuchać jej twórczości poetyckiej- wierszy, które powstawały spontanicznie i od serca. Z sercem podchodzi do obrazów, liryki, a co najcenniejsze, do ludzi, o czym każdy zwiedzający mógł się osobiście przekonać.

Twórczość autorki podziwiali okoliczni mieszkańcy, rodzina, znajomi artystki, turyści, którzy odwiedzili w tym dniu Ryglice. W niedzielę obok Spichlerza miał miejsce festyn szkolny. Prace artystki zobaczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Ryglicach, rodzice, pracownicy placówki na czele z Panią Dyrektor Agatą Sus. Otwarcia samej wystawy dokonał Zastępca Burmistrza Pan Krzysztof Kukułka.

Dziękuję organizatorowi, Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach, za przygotowanie kolejnego wernisażu, który promuje naszych artystów i wydarzenia tego typu. Przedstawiając nasze najcenniejsze skarby materialne i kulturowe.

Organizator zaprasza do zwiedzania wystawy w miesiącu czerwcu, po wcześniejszym zgłoszeniu do pod nr tel. 14 65 41 083.

Czytany 190 razy
Odsłon artykułów:
17161929

Odwiedza nas 159 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…