poniedziałek, 05 czerwiec 2023 13:34

Trzy medale judoków MOSiR Tuchów

Napisał

W dniach 3-4. czerwca 2023 roku w Gdyni rozegrano Puchar Polski w Judo. W pierwszym dniu zawodów rywalizowała trójka młodzików z MOSiR Tuchów.

Kornelia Ciszek startowała w wadze do 70 kg. W swoim debiucie Pucharu Polski, wygrywa efektownie wszystkie swoje cztery walki i zdobywa złoty medal.

Nataniel Sajdak w kategorii do 55 kg, podobnie jak Kornelia debiutując w tego typu zawodach, stoczył 4 walki, wygrał 2 pojedynki i ostatecznie zajął IX miejsce.

Niestety Tomasz Dziga po pierwszej przegranej walce nie kwalifikuje się do repasaży i odpada z dalszej rywalizacji.

W drugim dniu zawodów startowali juniorzy młodsi i juniorzy. Nie zawiodła faworytka juniorek młodszych w wadze do 44 kg – aktualna Mistrzyni Polski Natasza Potok. Wygrywając wszystkie swoje walki zdobyła złoty medal.

Również w tej kategorii wiekowej, o medal brązowy w wadze do 50 kg pokusił się Jakub Nakielny (ubiegłoroczny brązowy medalista w kategorii młodzików). W pierwszej swojej walce pokonał Duńczyka, następnie przegrał z zawodnikiem GKS Czarni Bytom – zwycięzcą tej wagi. W repasażach wygrał dwa kolejne pojedynki i w walce o „brąz” pokonał zawodnika z klubu Tomita Elbląg.

Nie udało się naszej kolejnej zawodniczce Ewelinie Burzy w wadze do 52 kg zająć punktowanego miejsca. Po wygranej pierwszej walce z zawodniczką Czarni Bytom, w drugiej przegrała z rywalką z Olsztyna i nie kwalifikowała się do repasaży.

W godzinach popołudniowych do rywalizacji w kategorii juniorów stanął Janek Dziga w wadze do 73 kg – syn mojego wychowanka Waldemara Dzigi wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski. Po wygranych trzech walkach i jednej przegranej stanął do walki o medal brązowy. Po kontrowersyjnej decyzji sędziów przegrał z zawodnikiem z Koszalina zajmując ostatecznie V miejsce.

Jestem bardzo zadowolony z występu moich podopiecznych, którzy pozostali jeszcze w Gdyni do 6 czerwca, na treningowym Campie – stwierdził trener Marek Srebro.

Pod koniec lipca w miejscowości Maribor (Słowenia) odbędą się Igrzyska Europejskie Kadetek(ów), w których weźmie udział Natasza Potok, reprezentując Polskę w kategorii wagowej do 44 kg. Cała rodzina tuchowskich judoków życzy jej powodzenia.

Inf.: Urząd Miejski w Tuchowie

Czytany 96 razy
Odsłon artykułów:
17013993

Odwiedza nas 320 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…