poniedziałek, 29 maj 2023 16:48

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, gminy zrobiły pierwszy krok

Napisał

W Starostwie Powiatowym w Tarnowie uroczyście podpisano akt erekcyjny nowej spółki KZN SIM Tarnów Sp. z o. o. W tym ważnym spotkaniu oprócz przedstawicieli KZM oraz włodarzy przystępujących do spółki gmin, udział wzięła również poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, a także starosta i wicestarosta tarnowski Roman Łucarz i Jacek Hudyma, oraz etatowy członek zarządu powiatu Tomasz Stelmach.

Udziałowcami nowej spółki będzie 13 samorządów z województwa małopolskiego, czyli gminy: Tarnów, Gręboszów, Szczucin, Lisia Góra, Łącko, Sękowa, Laskowa, Biecz, Bobowa, Radłów, Żabno, Wojnicz i Skrzyszów. Celem będzie budowa inwestycji mieszkaniowych w przeznaczeniem na wynajem, z opcją wykupu. W poszczególnych gminach planowana jest budowa łącznie 700 mieszkań.

Arkadiusz Urban, prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości podkreślił, że: „To dla nas bardzo ważny dzień. Szczególnie zależy nam na takich właśnie gminach, z jakimi się dziś spotykamy, czyli średnich i mniejszych. To do nich jest skierowany program stworzony przez rząd.”

Poseł Anna Pieczarka wyraziła radość, i zaznaczyła bardzo dobrą współpracę na linii samorząd – KZN poprzez podejmowanie wspólnych inicjatyw. Oby takich spotkań jak dziś, których efektem będzie podpisanie stosownych umów, było jak najwięcej – powiedziała poseł Anna Pieczarka. - To jest program, który odpowiada naszym Mieszkańcom. Podziękowała również, za dobrą koordynację, za to, że dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się wszystko zorganizować.
– Mam nadzieję, że ta umowa będzie jedną z pierwszych podpisanych właśnie tutaj, że za tym też w województwie małopolskim zostaną podpisane kolejne umowy.

Starosta Tarnowski Roman Łucarz podziękował przedstawicielom samorządu za przybycie i przystąpienie do SIM-u. Zapotrzebowanie na tego typu inwestycje – mieszkania - jest bardzo duże. Uważam, że społeczna inicjatywa mieszkaniowa jest dla nas bardzo istotna, bardzo nam zależy jako samorządowcom, by powstrzymywać wypływ ludzi z naszych miejscowości. Gdy to zrobimy, nasze gminy będą się rozwijać.

Burmistrz Gminy Ryglice Paweł Augustyn zaznaczył, iż gmina była pierwszą, która przystąpiła do SIM-u. Dużym miastom, takim jak Kraków, Warszawa, Gdańsk, nie potrzeba pomocy – one same się rozwijają. Natomiast my, chcąc, aby nasze gminy się nie wyludniały, by mieszkańcy chcieli tam funkcjonować, muszą mieć przygotowane warunki do życia - komfortowo wykończone mieszkania.

Inf.: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Czytany 124 razy
Odsłon artykułów:
17161945

Odwiedza nas 233 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…