piątek, 19 maj 2023 11:16

Prawie 6 mln zł dotacji na 3 hale w gminie Pilzno

Napisał

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło wyniki pierwszego naboru do programu budowy przyszkolnych hal "Olimpia". Pracownicy Urzędu Miejskiego w Pilźnie przygotowali i złożyli 3 wnioski na budowę nowych boisk wielofunkcyjnych wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy szkołach w: Lipinach, Łękach Górnych i Zwierniku.

Wszystkie wnioski zostały pozytywnie zaopiniowane. Tym samym nasz samorząd otrzyma prawie 6 mln zł dofinansowania na stworzenie nowych obiektów sportowych. Tylko do kilku (na 360 pozytywnie zaopiniowanych wniosków) samorządów w kraju trafi większe wsparcie finansowe.

- Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania dofinansowania, a w szczególności pracownikom Urzędu Miejskiego za trud włożony w opracowanie wniosków i stuprocentową skuteczność - mówi burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska.

Celem "Olimpii", czyli programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej, co jednocześnie umożliwi sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych.

Dotacja na dofinansowanie realizacji zadania związanego z budową obiektu sportowego w ramach programu może wynieść nie więcej niż 70% wydatków związanych z realizacją zadania.

Inf.: Urząd Miejski w Pilźnie

Czytany 242 razy
Odsłon artykułów:
17588868

Odwiedza nas 326 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…