piątek, 12 maj 2023 11:49

Obchody Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP w Dębicy

Napisał

Obchody Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP w Dębicy odbyły się 11.05.2023 roku o godz. 11.00. Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku za-cy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Danielowi Dryniakowi i przeglądem pododdziałów.

W uroczystym apelu udział wzięli między innymi: poseł na Sejm RP Jan Warzecha, dyrektor biura posła na Sejm RP Krzysztofa Sobolewskiego Paweł Ciszczoń, kapelan gminny OSP ks. Bogdan Wiszyński, starosta powiatu dębickiego Piotr Chęciek, przewodniczący Rady Powiatu Michał Maziarka, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP druh Stanisław Bryg, burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu dębickiego, szefowie instytucji, urzędów i służb, które na co dzień współpracują z komendą. 

W swoim przemówieniu Komendant Powiatowy PSP w Dębicy st. bryg. Krzysztof Marek, podkreślił fakt, że straż pożarna oprócz udziału w akcjach gaśniczych realizuje wiele działań związanych z ratownictwem medycznym i prowadzeniem ratownictwa specjalistycznego. W ubiegłym roku dębiccy strażacy uczestniczyli także w niesieniu pomocy uchodźcom z Ukrainy, dotkniętych tragedią wojny. W dalszej części komendant podziękował podkarpackiemu komendantowi wojewódzkiemu PSP, kierownictwu komendy wojewódzkiej w Rzeszowie, parlamentarzystom, staroście dębickiemu, władzom samorządowym za realne wsparcie dla dębickiej komendy i jednostek OSP z naszego powiatu, które przekłada się na lepsze wyposażenie sprzętowe, a w efekcie końcowym na wyższy poziom i skuteczność prowadzonych działań.

Zaproszeni goście podziękowali zarówno strażakom PSP jak i OSP za ofiarną służbę na rzecz lokalnej społeczności. 

Podczas uroczystości miało także miejsce wręczenia odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe.

Lista odznaczonych znajduje się na stronie KP PSP w Dębicy- www.gov.pl/web/kppsp-debica

Inf.: KP PSP w Dębicy / bryg. Jacek Pawłowski

Czytany 280 razy
Odsłon artykułów:
17162040

Odwiedza nas 172 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…