piątek, 05 maj 2023 09:11

Majowy weekend na drogach małopolskich

Napisał

Podczas tegorocznego długiego weekendu majowego nad bezpieczeństwem czuwali małopolscy policjanci ruchu drogowego. Głównym celem prowadzonych działań była pomoc kierującym w bezpiecznym podróżowaniu poprzez nadzorowanie głównych szlaków komunikacyjnych województwa.

W okresie od 28 kwietnia do 3 maja funkcjonariusze w celu utrzymania płynności ruchu, w miejscach tworzenia się zatorów drogowych kierowali ruchem. Głównie odbywało się to na trasie Kraków – Zakopane. Ponadto policjanci reagowali na przestępstwa i wykroczenia mogące skutkować  wypadkami drogowymi. Szczególnie zwracali uwagę na kierowanie pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie, nadmierną prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, nie korzystanie z pasów bezpieczeństwa przez wszystkich podróżujących samochodem, przewożenie dzieci niezgodnie z przepisami.

W okresie od 28 kwietnia do 3 maja 2023 roku na terenie województwa małopolskiego doszło do 28 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 36 zostało rannych. Ponadto ujawniono 125 prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu oraz 8 pod wpływem narkotyków.

Do wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło m.in. we wtorek 2 maja o godz. 11:55 w Tarnowie, gdzie 66-letni kierujący samochodem marki Seat z niewyjaśnionych przyczyn utracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem marki Renault. Kierujący seatem zmarł po przewiezieniu do szpitala.

W ubiegłym roku podczas weekendu majowego, w okresie od 29 kwietnia do 3 maja 2022 roku na małopolskich drogach doszło do 27 wypadków, w których 2 osoby poniosły śmierć, a 32 zostały ranne. Ujawniono 124 prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu.

Inf.: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Czytany 272 razy
Odsłon artykułów:
17521017

Odwiedza nas 206 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…