piątek, 21 kwiecień 2023 08:50

Gala Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Tarnów

Napisał

Dwanaście Kół Gospodyń Wiejskich, kolejne dwa w trakcie powstawania – to duma gminy Tarnów, gdyż oznacza to, że już niemal wszystkie miejscowości mogą poszczycić się prężnie działającymi, aktywnymi i chętnymi do współpracy społecznościami.

Z myślą o nich w dniach 14-15 kwietnia odbyła się Gala Kół Gospodyń Wiejskich w Domu Kultury w Radlnej. Uczestniczyli w niej członkowie KGW, a towarzyszyli im poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, wójt Grzegorz Kozioł wraz z zastępcą Sławomirem Wojtasikiem, przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera, radni gminy Tarnów, sołtysi i dyrektorzy szkół. Spotkania te były okazją do integracji i zawiązania więzi zarówno pomiędzy poszczególnymi Kołami, jak i przedstawicielami sołectw. Podczas spotkania nie zabrakło rozmów na temat współpracy, planów w dalszym rozwoju ich działalności czy podejmowanych inicjatyw w bieżącym roku.

- Jako władze gminy Tarnów chcieliśmy poprzez tę Galę przede wszystkim podziękować wszystkim Kołom Gospodyń Wiejskich za trud i pracę, jaką wkładają w rozwój miejscowości, ich tradycji i integracji międzypokoleniowej. Cieszę się i jestem dumny z tego, że już niemal w każdym sołectwie zjednoczyły się społeczności wokół wspólnej sprawy – pielęgnowania tego, co w nich najpiękniejsze – tradycji, smaków i rękodzieła – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Koła Gospodyń Wiejskich funkcjonują już w 12 sołectwach – Białej, Błoniu, Jodłówce-Wałkach, Koszycach Wielkich, Łękawce, Tarnowcu, Porębie Radlnej, Woli Rzędzińskiej I i II, Zawadzie, Zbylitowskiej Górze i Zgłobicach. W trakcie rejestracji są kolejne dwa – w Radlnej i Koszycach Małych. W ostatnich latach Koła zasłynęły ze nie tylko ze znakomitej kuchni, strojów, rękodzieł, dekoracji lecz również inicjowania życia kulturalnego i społecznego swoich małych Ojczyzn.

Inf.: Urząd Gminy Tarnów

Czytany 345 razy
Odsłon artykułów:
17521522

Odwiedza nas 442 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…