sobota, 08 kwiecień 2023 13:29

Z darami na Ukrainę

Napisał

W przedświątecznym tygodniu z Domu Kultury w Radlnej wyruszył autobus wypełniony setkami kilogramów żywności i środków czystości. Celem podróży była Ukraina.

Pomoc dotarła do Polaków – mieszkańców polskich wiosek w Ukrainie, na Kresach Wschodnich. Akcja przedświątecznej pomocy zorganizowana została przez Gminę Tarnów oraz Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Tarnowie. Dary na Ukrainę trafiły dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrego serca, w tym Kół Gospodyń Wiejskich i przedsiębiorców z terenu gminy Tarnów.

- Nasi Rodacy, Polacy, mieszkają tam od zawsze. To granice się zmieniały, a domy nie. My musimy i chcemy o nich pamiętać, zwłaszcza że kultywują swój język, tradycję, kulturę. Przyjeżdżamy, by pokazać im, że zarówno pamiętamy jak i pomagamy. Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy przekazali produkty, by ta świąteczna pomoc mogła dotrzeć  – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Wraz z nim do Polaków na Kresy Wschodnie udali się poseł Anna Pieczarka, Witold Miś prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział w Tarnowie, radny Dariusz Żurek, sołtys Jodłówki-Wałek Lucjan Olszówka, dyrektor szkoły w Koszycach Wielkich Mariusz Parcianko, Tadeusz Witkowski ze straży gminnej, Jan Michalik.

Inf.: Urząd Gminy Tarnów

Więcej informacji znajduje się na stronie Urzędu Gminy Tarnów- gmina.tarnow.pl

Czytany 308 razy
Odsłon artykułów:
17025516

Odwiedza nas 100 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…