poniedziałek, 03 kwiecień 2023 18:17

Tragedia przy wycince w Karwodrzy

Napisał

Podczas wycinki drzew w Karwodrzy doszło do tragicznego wypadku. Spadający konar drzewa uderzył w 41-letniego mężczyznę. Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować mu życia.

Jak informuje tarnowska policja, do wypadku doszło w sobotę 1 kwietnia około godziny 11 w miejscowości Karwodza. Właściciel posesji poprosił znajomego o pomoc przy wycince drzew za domem. Jeden z nich wycinał drzewa piłą łańcuchową, drugi odciągał podcięte drzewa liną, aby te upadały w żądanym kierunku. Niestety w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności upadające drzewo spadło na 41-latka. Po otrzymaniu zgłoszenia o wypadku na miejsce zostały zadysponowane liczne siły ratowników. Jako pierwsi przybyli strażacy ochotnicy. Na miejscu wypadku lądował także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przez kilkadziesiąt minut prowadzona była resuscytacja krążeniowo-oddechowa, mężczyzny jednak nie udało się uratować. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń i doszło u niego do zatrzymania akcji serca.

Policja przypomina, że wiosenny okres to czas porządkowania swoich posesji, ogrodów po zimie. Używane maszyny i urządzenia mechaniczne, mogą spowodować obrażenia. Wykonując wiosenne prace należy zwrócić uwagę na własne bezpieczeństwo, a także osób będących w pobliżu, by nie doszło do takich tragedii.

Inf.: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Czytany 353 razy
Odsłon artykułów:
17521018

Odwiedza nas 235 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…