niedziela, 12 marzec 2023 09:05

Brat Rafał 40 lat opiekunem sanktuaryjnej zakrystii

Napisał

Brat Rafał Franciszek Janczura CSsR od 40 lat opiekuje się zakrystią tuchowskiego sanktuarium. Niedawno świętował prawie złoty jubileusz.

W lutym w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej dziękowano za 40 lat opieki nad zakrystią i bazyliką br. Rafałowi Franciszkowi Janczurze. W jego intencji została odprawiona Msza św., po niej delegacje sanktuaryjnej orkiestry, stowarzyszenia „Nadzieja” oraz Liturgicznej Służby Ołtarza złożyły mu życzenia i gratulacje.

– „Bracie Rafale, Twoja precyzja, twórcza i misterna praca nad utrzymaniem porządku i upiększeniem bazyliki mniejszej – sanktuarium jest podziwiana przez wszystkich. Widzimy, ile serca wkładasz w to dzieło. Twoją umiejętność świetnej organizacji pracy, ogromny talent i duże poczucie estetyki widać na co dzień. Pokolenia ministrantów były i nadal są tego świadkami oraz chętnie z Tobą współpracują, przychodzą i pomagają. Praca z Tobą jest wielkim wyzwaniem, ale równocześnie jest bardzo wartościowa. Wielu z nas pozwoliła ona ukształtować naszą osobowość, a przede wszystkim nauczyła dyscypliny, dokładności oraz estetyki, z której – jak każdy może zauważyć – jesteś znany” – napisali w liście przedstawiciele ministrantów i lektorów przy tuchowskim sanktuarium.

Sam brat podkreśla, że służba w zakrystii jest pracą zespołową. – Począwszy od pań, które sprzątają bazylikę po ministrantów, lektorów, którzy pomagali mi i pomagają w przygotowaniu kościoła do nabożeństw. Cieszę się, że niektórzy z nich, już dorośli, nadal mi pomagają, że została w nich chęć bycia blisko ołtarza – mówi br. Rafał.

Są jednak rzeczy, które robi sam. – To kompozycje kwiatowe, które przygotowuję do kościoła. Mam jeszcze i ten przywilej, że kilka razy w roku staję twarzą twarz z Matką Bożą, dbając, by otoczenie jej obrazu było czyste – dodaje zakonnik.

Więcej o jego służbie zakrystiana Matki Bożej przeczytacie w wywiadzie, który ukzał się 26 lutego w „Gościu Tarnowskim”.

Inf.: Redemptoryści / za: ks. Zbigniew Wielgosz, tarnow.gosc.pl

Reklama 2 - 3a w artykule

Czytany 464 razy
Odsłon artykułów:
17546175

Odwiedza nas 249 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…