czwartek, 09 marzec 2023 19:01

Dzień Kobiet w gminie Ryglice

Napisał

W dniu wczorajszym sala widowiskowa Pałacu pod Dębami w Zalasowej była wypełniona po brzegi. Wszystko to za sprawą licznie przybyłych mieszkanek Gminy Ryglice na wspólne świętowanie Dnia Kobiet.

Organizatorem spotkania było Koło Gospodyń Wiejskich z Lubczy oraz Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach. Patronat nad świętem objął Burmistrz Ryglic.

Burmistrz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Panem Markiem Dudowiczem, Przewodniczącym Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu Panem Tadeuszem Augustynem, Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Panem Pawłem Kumięgą oraz Radnym Panem Tadeuszem Pawlikiem mieli zaszczyt wręczyć kwiaty i częstować smacznymi potrawami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich z Lubczy, Kowalowej, Zalasowej, Ryglic oraz Koło Pań Rygliczanki. Z kolei Pan Wiesław Zabawa, Prezes Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy wręczał kominiarskie guziki szczęścia. Pisemne życzenia do Pań skierował również Pan Wojciech Skruch, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Uśmiech na twarzy Pań, które tak licznie przybyły na spotkanie to dla mnie najcenniejszy wyraz słuszności podjętej inicjatywy – Gminnego Dnia Kobiet. Święto Pań uczciliśmy przy muzyce zespołu Familia z Jonin- mówi burmistrz Ryglic Paweł Augustyn.

Inf.: Urząd Miejski w Ryglicach

Reklama 2 - 3a w artykule

Czytany 387 razy
Odsłon artykułów:
17588892

Odwiedza nas 296 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…