sobota, 04 marzec 2023 03:07

Nowy szlak drogowy z gminy Ryglice przez gminę Skrzyszów

Napisał

Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn, wójt gminy Skrzyszów Marcin Kiwior oraz starosta tarnowskim Roman Łucarz omówili budowę nowego szlaku drogowego, który pozwoli mieszkańcom na szybki dojazd do autostrady.

W czwartek burmistrz Ryglic spotkał się z wójtem gminy Skrzyszów w celu szczegółowego omówienia nowego szlaku komunikacyjnego.

- Zarówno mi oraz wójtowi gminy Skrzyszów Panu Marcinowi Kiwiorowi, jak i staroście tarnowskiemu Panu Romanowi Łucarzowi zależy na tym, aby sieć drogowa na terenie Powiatu Tarnowskiego dynamicznie się rozwijała- mówi burmistrz Ryglic Paweł Augustyn.

Droga będzie przebiegać przez Ładną, Zalasową, Wolę Lubecką oraz Lubczę. Całkowita długość wyniesie 23 km, z czego 11 km to drogi powiatowe. Szlak będzie prowadził (przyp. red.) przez drogę powiatową z Lubczy przez Wolę Lubecką, następnie drogą gminą w Zalasowej, drogą gminną w Szynwałdzie (Świniogóra), drogą powiatową relacji Łęki Górne-Skrzyszów, drogą gminną w Skrzyszowie (Olszyna) w kierunku Ładnej, gdzie połączy się z drogą powiatową, a następnie z drogą krajową nr 73. Nowy szlak byłby drogą powiatową.

- Pragnę zaznaczyć, że podejmowane działania mają na celu realizację I fazy budowy drogi, a mianowicie przygotowanie koncepcji. Budowa nowoczesnej drogi o wysokich parametrach, umożliwiająca szybkie połączenie z autostradą, otworzy nasze Gminy na rozwój i przyczyni się do wzrostu gospodarczego- dodaje burmistrz.

Inf.: Urząd Miejski w Ryglicach

Czytany 662 razy
Odsłon artykułów:
17588559

Odwiedza nas 584 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…