czwartek, 23 luty 2023 10:42

Radiowóz dla przewozu psa

Napisał

Cztery nowe nieoznakowane radiowozy służące do transportu psów służbowych trafiły do jednostek garnizonu małopolskiego. Jeden z nich przeznaczono dla tarnowskiej policji.

Samochody zostały zakupione ze środków centralnych Komendy Głównej Policji, a ich specjalistyczne wyposażenie poprawi komfort podróży przewodników i ich czworonożnych kompanów.

Już od tygodnia funkcjonariusze z Komendy Miejskiej w Tarnowie, a także w Krakowie, Nowym Sączu i Wydziale Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie mogą użytkować nowe radiowozy przystosowane do przewozu psów służbowych. To nowoczesne i specjalnie zaprojektowane VW Transportery, w których jednocześnie można bezpiecznie przetransportować dwa psy. 

Radiowozy wyposażone są w typowy policyjny sprzęt tj. sygnały uprzywilejowania, radiostację itp. Posiadają także klatki, w których podróżują policyjne zwierzaki. Pojazdy  wyposażone są w klimatyzację, ogrzewanie i nawiewy - aby zapewnić komfortowe warunki zarówno dla przewodnika psa, pasażerów, jak i jego służbowego partnera. Specjalne wyposażenie to też podklatkowa szuflada przeznaczona do przewożenia sprzętu i wysuwany podest ułatwiający zwierzęciu wejście do pojazdu. Zakup jednego radiowozu to koszt blisko 400 tys. zł.

Inf.: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Czytany 212 razy
Odsłon artykułów:
17272471

Odwiedza nas 379 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…