środa, 15 luty 2023 19:39

Święty Walenty – Tradycje lubeckie

Napisał

We wtorek 14 lutego 2023 r. w Lubczy miało miejsce wydarzenie pn. Święty Walenty- Tradycje lubeckie.

Całość rozpoczęła uroczysta Msza Św. Odpustowa w kościele parafialnym w Lubczy o godz. 11.00.

O godz. 12.00 na placu przed "Perłą Lubczy" odbyła się degustacja Lubeckiej zupy z lubczykiem oraz kiełbasy z grilla. Obie potrawy przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Lubczy. Czas umilała Kapela Spod Kokocza z Lubczy.

Z kolei w budynku „Perła Lubczy" młodzież z Zespołu Szkół w Lubczy i Szkoły Podstawowej w Woli Lubeckiej przygotowała programy artystyczne. Wystąpiły również kapele ludowe. Podsumowaniem był mini recital piosenek o tematyce romantycznej w wykonaniu Justyny Zbylut. W międzyczasie trwała degustacja tradycyjnych potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz win z Piwnic Antoniego i Kowalówki. Ponadto twórcy z Lubczy zaprezentowali swoje rękodzieła. Na zewnątrz budynku odbywała się przejażdżka bryczką.

- Serdecznie dziękuję Kapeli Spod Kokocza, Młodzieżowej Kapeli Ludowej Z Pod Dęba, Kapeli Jodłowianie, Kapeli Ludowej Zalasowianie, Zespołowi Ludowemu W Kuźni u Kowala, Kołom Gospodyń Wiejskich z Woli Lubeckiej, Jonin, Kowalowej, Zalasowej, Dzwonowej, wystawcom, twórcom ludowym oraz Pani Dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach. W sposób szczególny dziękuję przybyłym mieszkańcom oraz gościom- mówi burmistrz Ryglic Paweł Augustyn.

Święty Walenty- Tradycje lubeckie zorganizowano w ramach projektu przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Organizatorami wydarzenia było KGW z Lubczy, Sołtys Pan Andrzej Marcinek wraz z Radą Sołecką, Zespół Szkół w Lubczy, Szkoła Podstawowa w Woli Lubeckiej, Ochotnicza Straż Pożarna z Lubczy, Radny Pan Tadeusz Augustyn, Radni Rady Miejskiej z Lubczy oraz Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach.

Wydarzenie prowadziła Marta Kozioł i Paweł Kumięga.

Czytany 817 razy
Odsłon artykułów:
17367637

Odwiedza nas 159 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…