poniedziałek, 30 styczeń 2023 18:07

Sąd Pracy powrócił do Dębicy

Napisał

Dziś uroczyście zainaugurowano wznowienie działalności IV Wydziału Pracy w Sądzie Rejonowym w Dębicy. Po prawie 12 latach przerwy – spowodowanych likwidacją wydziału – w naszym mieście znowu będą rozpoznawane sprawy pracownicze, a mieszkańcy powiatu, którzy doświadczają naruszenia praw w miejscu zatrudnienia, nie muszą już szukać pomocy w Rzeszowie lub innych miastach. To efekt starań władz powiatu dębickiego. 

Uroczystość symbolicznego otwarcia Sądu Pracy – który działa już od początku stycznia br. – odbyła się w Zespole Szkół Specjalnych w Dębicy. Uczestniczył w niej Marcin Warchoł, Wiceminister Sprawiedliwości. 

– Dwa lata temu złożyłem w Dębicy publiczną deklarację, że dołożę starań, aby przywrócić temu miastu sąd pracy. Dla polityka najważniejsza jest wiarygodność i niezmiernie cieszę się, że spotykamy się tutaj właśnie z okazji otwarcia wydziału pracy – nie krył satysfakcji wiceminister Warchoł, dziękując za wspólne działania w tym kierunku m.in. staroście Piotrowi Chęćkowi, przewodniczącemu rady powiatu Michałowi Maziarce, posłowi Janowi Warzesze oraz byłemu prezesowi dębickiego sądu Waldemarowi Krokowi.

Podczas uroczystości przedstawiono Przewodniczącą IV Wydziału Pracy - SSR Agnieszkę Wilk-Król. Pod jej nadzorem w dębickiej jednostce rozpoznawane będą sprawy z zakresu prawa pracy obszaru właściwości Sądu Rejonowego w Dębicy oraz z obszaru właściwości Sądu Rejonowego w Ropczycach.

Inf.: Starostwo Powiatu Dębickiego

Czytany 284 razy
Odsłon artykułów:
17462038

Odwiedza nas 234 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…