poniedziałek, 30 styczeń 2023 15:38

Do Spichlerza „Przyszli Kolędnicy”

Napisał

W sobotę 28 stycznia do ryglickiego Spichlerza dworskiego powróciło kolędowanie z udziałem publiczności.

Przez dwa lata z powodu pandemii kolędowanie odbywało się online. Na terenie Gminy Ryglice tradycje kolędowania trwają od lat i ważne jest, aby uchronić je od zapomnienia. Dlatego tradycje te są pielęgnowane m.in. poprzez organizowanie wyjazdów na konkursy, czy umożliwienie zaprezentowania się na scenie.

Organizatorem sobotniego wydarzenia pod patronatem Burmistrza Ryglic pn. „Przyszli Kolędnicy” było Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach. Pięknych wrażeń artystycznych oraz przybliżenia atmosfery świątecznej dostarczyli nasi lokalni artyści, którzy poświęcili wiele godzin pracy pod okiem instruktorów CKPiT w Ryglicach lub będących pod patronatem tej instytucji. Szczególnie cieszy udział dzieci i młodzieży, bo to oni przeniosą nasze lokalne tradycje w przyszłość.

Na scenie pojawili się: Justyna Zbylut i uczestnicy zajęć muzycznych przy CKPiT w Ryglicach, młodzieżowa kapela „Z Pod Dęba” z Zalasowej, zespół ludowy „W Kuźni u Kowala” z Kowalowej, ”Ździebloki”- kolędnicy z Lubczy, „Kapela spod Kokocza” z Lubczy oraz „Herody”- dorosła grupa kolędnicza z Zalasowej. Po zakończeniu programu artystycznego pracownicy CKPiT w Ryglicach zaprosili wszystkich na mały poczęstunek.

Spotkanie w Spichlerzu stało się też okazją do symbolicznego pożegnania. Pani Teresa Lisak- Dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach podziękowała Pani Danucie Słowik za to, że z wielkim oddaniem i troską dbała o to, aby ryglicki zabytek o każdej porze był przygotowany dla odwiedzających i można było przeprowadzać w nim wydarzenia.

- Dziękuję Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach za przygotowanie spotkania, dziękuję artystom i instruktorom za sprawienie radości i wielu doznań artystycznych. Wyrażam także wdzięczność Pani Danucie za bardzo dobrze wykonywaną pracę i życzę powodzenia- mówi burmistrz Ryglic Paweł Augustyn.

Czytany 372 razy
Odsłon artykułów:
17546034

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…