środa, 25 styczeń 2023 04:25

Feryjne warsztaty „Teatr żywiołów"

Napisał

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w Teatrze Solskiego odbędą się warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 8 – 12 lat, które staną się podróżnikami po świecie natury.

Będziemy twórczo eksperymentować nad sposobem wyrażenia naszej ekspresji, wyobraźni i radości z wspólnego tworzenia. Za inspirację posłużą nam cztery żywioły, ogień, woda, ziemia i powietrze. Z czym się kojarzą, dokąd poprowadzą, czego nauczą? Staniemy się podróżnikami po świecie natury, grupą, a być może plemieniem z planety Ziemia, które wspólnie, poprzez teatr opowie widzom jej tajemniczą legendę – zapowiada Karolina Fortuna, aktorka prowadząca warsztaty.

Warsztaty opierają się na technice pracy z ciałem, głosem, oddechem, improwizacją słowną i muzyczną. W czasie zajęć plastycznych dzieci będą pomagać w przygotowaniu dekoracji, rekwizytów czy strojów do spektaklu (wszystkie materiały zapewnia Teatr). Tradycyjnie, nie zabraknie pokazu na koniec warsztatów dla rodziców i najbliższych. Razem z Karoliną Fortuną warsztaty poprowadzą: Agnieszka Jasielec – prowadząca zajęcia plastyczne oraz Piotr Prokop – odpowiedzialny za opiekę pedagogiczną.

Uczestnicy proszeni o zabranie ze sobą wygodnego ubrania i obuwia na zmianę, wody oraz przekąsek.

Termin zajęć warsztatów „Teatr żywiołów":
poniedziałek – czwartek, 30 stycznia – 2 lutego 2023 r.
– 30 stycznia – 1 lutego (poniedziałek-środa) w godzinach od 9:00 do 15:00.
– 2 lutego (czwartek), w godzinach od 9:00 do 16:00, w tym finałowy pokaz z publicznością o godz. 15:00.

Ilość uczestników – 22 osoby
Koszt: 480 zł, w tym obiadowy catering

Zapraszamy dzieci w wieku od 8 do 12 lat oraz 7 latki umiejące samodzielnie czytać, co jest istotne podczas nauki tekstu na pamięć.

Zapisy na warsztaty i płatność w Biurze Promocji i Organizacji Widowni do czwartku 26 stycznia. Tel. 14 688-32-87, 784-976-025.

Przy płatności należy przynieść uzupełniony:

  • Kwestionariusz osobowy,
  • Zgodę na wykorzystanie wizerunku
  • Oświadczenie dotyczące powrotu dziecka z warsztatów

Prosimy też o zapoznanie się z regulaminem warsztatów (wszystkie dokumenty do pobrania na stronie internetowej Teatru im. Solskiego w Tarnowie- www.teatr.tarnow.pl).

Karolina Fortuna

Aktorka, dramatopisarka; absolwentka Wydziału Aktorskiego AST im. St. Wyspiańskiego w Krakowie w klasie mistrzowskiej Prof. Jerzego Treli (2010 r.), tytuł mgr sztuki uzyskała pracą pt. „Tadeusz Kantor jako craigowski artysta teatru" (promotor dr hab. Beata Guczalska). W latach 2010 – 2012 aktorka w Teatrze im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem; od 2012 r. założycielka Fundacji Sztuka Teatru oraz Teatru Odwróconego w Krakowie. Laureatka Stypendium twórczego MKiDN w dziedzinie literatury (2020 r.). Pomysłodawczyni i działaczka na rzecz reaktywacji Teatru Modrzewiowego w Krynicy – Zdroju. Od dwunastu lat czynna zawodowo aktorka, mająca w swoim dorobku kilkanaście ról teatralnych m.in. w inscenizacjach dzieł Stanisława Wyspiańskiego, Stanisława Ignacego Witkiewicza, Fiodora Dostojewskiego) Autorka dramatów: "Oczy Motyla" (publikacja "Dialog" 10/2021; dramat zakwalifikowany do półfinału Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej 2022 , czytanie Stary Teatr im. H. Modrzejewskiej w Krakowie w ramach projektu Scena Kobiet 2022 r.); "ZEN_IT", (publikacja "Dialog" nr 03/2020; dramat wybrany do realizacji scenicznej w ramach Katowickiej Rundy Teatralnej 2019, spektakl otrzymał nagrodę Grand Prix KRT; czytanie Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie 2022 r.), autorka libretta do operetki "NOVA" z muzyką Pauliny Załubskiej (prawykonanie 2021 r.) oraz "bez tytułu" (publikacja w antologii cyfrowej pt.: "Nasz głos" wydanej przez Narodowy Stary Teatr im. H. Modrzejewskiej w Krakowie, 2019 r.).

W Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie występuje w roli Ofelii w spektaklu „HAMLET.LEGENDA"

Inf.: materiał prasowy- Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie, fot.: Paweł Topolski

Więcej informacji: Teatr im. Solskiego w Tarnowie

Czytany 254 razy
Odsłon artykułów:
17382126

Odwiedza nas 278 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…