piątek, 20 styczeń 2023 09:16

W gminie Ryglice bez geotermii

Napisał

W 2021 roku Burmistrz Ryglic złożył zapytanie do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz do Dyrektora Państwowego Instytutu Geologicznego w związku z ogłoszonych konkursem dla samorządów w ramach programu priorytetowego „Udostępnianie wód termalnych w Polsce”.

Zapytanie dotyczyło prośby o sporządzenie przez ekspertów Państwowego Instytutu Geologicznego wstępnej opinii czy na terenie Gminy Ryglice występują wody termalne oraz, czy jest możliwość ich zagospodarowania. W przedmiotowej sprawie została sporządzona opinia, z której wynika, iż na terenie Gminy Ryglice przeprowadzono kilka odwiertów na różnych głębokościach, nawet 4435 m. Jednakże jak wynika z opinii „Powyższa analiza pozwala na wskazanie, że brak jest zasobów geotermalnych o znaczeniu gospodarczym i podstaw do rozwoju ciepłownictwa w Gminie Ryglice”.

Warunkiem złożenia przez Gminę Ryglice wniosku o wykonanie odwiertu było sporządzenie przez Państwowy Instytut Geologiczny ekspertyzy, z której wynikałoby, że takie zasoby na terenie Gminy Ryglice występują.

Niestety opinia dla Gminy była negatywna. Podejmuję wszelkie możliwe działania, aby Nasza Gmina rozwijała się w różnych kierunkach i w różnych dziedzinach, jednak nie zawsze jest to możliwe- informuje burmistrz Ryglic Paweł Augustyn.

Inf.: Urząd Miejski w Ryglicach

Czytany 330 razy
Odsłon artykułów:
17278421

Odwiedza nas 374 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…