sobota, 14 styczeń 2023 12:39

Diecezjalny finał olimpiady teologicznej

Napisał

88 uczniów szkół średnich wzięło udział w diecezjalnym etapie Olimpiady Teologii Katolickiej, która odbyła się w 12. stycznia br. w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Finałowy etap Olimpiady odbędzie się w Pelplinie 13 – 15 kwietnia 2023 roku. Naszą diecezję reprezentować będą: Weronika Pajor, uczennica ZSLiT w Wojniczu (katecheta - p.Roman Bojdo) - I miejsce, Wojciech Kania (III Liceum w Tarnowie, katecheta - ks. Marian Kostrzewa) - II miejsce i Dominika Materowska (ZS Jodłowa, katecheta - ks. Jan Maciuszek) - III miejsce. 

Laureatka I miejsca, Weronika Pajor kolejny rok z rzędu przyjechała do Tarnowa reprezentować swoją szkołę. Z zaskoczeniem przyjęła wiadomość, że tym razem zdobyła I miejsce, gdyż, jak mówi, czuła się nie do końca przygotowana. 

- Ja wiem, że to wszystko to zasługa Pan Boga, bo rano byłam na mszy św. i się pomodliłam. Mogłam też liczyć na ogromne wsparci moich najbliższych. Wiem, że Pan Bóg przychodzi w Słowie i w tym wszystkim, co nam daje - także w ludziach, których postawił na naszej drodze. Dzięki temu jestem tu, gdzie jestem.

Tak jak w poprzednim roku, Wydział Katechetyczny postanowił przeprowadzić losowanie nagród specjalnych spośród wszystkich katechetów, którzy przyjechali ze swoimi uczniami. Dzięki fundacji Dyrektora Diecezjalnego Duszpasterstwa Pielgrzymkowo - Turystycznego ITER, ks. Jana Bartoszka, jeden z katechetów pojedzie na pielgrzymkę do Medjugorje, a kilka katechetek otrzymało voucher na weekend w Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach, w Willi "Pogoń" w Krynicy Zdroju i w Domu Rekolekcyjnym "Opoka" w Starym Sączu, które z kolei  zafundował diecezjalny Ekonom, ks. Marcin Kokoszka.

Reportaż i fotogaleria z wydarzenia znajdują się na stronie diecezji tarnowskiej- diecezja.tarnow.pl w artykule: Diecezjalny finał XXXIII Olimpiady Teologii Katolickiej

Inf.: Diecezja Tarnowska

Czytany 335 razy
Odsłon artykułów:
17367636

Odwiedza nas 133 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…