wtorek, 10 styczeń 2023 18:53

Uroczystość "Polonia Rediviva" w Pałacu Prezydenckim

Napisał

Wydarzenie w Pałacu Prezydenckim zakończyło Narodowe Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W spotkaniu obecni byli przedstawiciele powiatu tarnowskiego.

Podczas uroczystości w obecności pary prezydenckiej podsumowano organizowane od 2018 roku obchody upamiętniające wydarzenia oraz osoby związane z odzyskaniem i utrwaleniem niepodległości. Samorząd powiatu tarnowskiego reprezentowali Wicestarosta Jacek Hudyma oraz Sekretarz Powiatu Wacław Prażuch. W obchodach udział wzięli także: były poseł Michał Wojtkiewicz, Burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak i Wójt Gminy Pleśna Józef Knapik.

Andrzej Duda przypomniał, że zgodnie z założeniami, obchody miały charakter powszechny i były organizowane przede wszystkim lokalnie, „by każdy sobie uświadamiał, że to nasze obchody, nasze stulecie”; trwały też kilka lat, tak jak trwał sam proces odzyskiwania niepodległości przez Polskę, by „uświadomić wszystkim, że to była walka o państwo, o to, by mogło ono trwać”.

W spotkaniu uczestniczyli również m.in. Zastępca Szefa KPRP Piotr Ćwik, Minister Wojciech Kolarski, Dyrektor Generalny Barbara Brodowska–Mączka oraz Ks. Zbigniew Kras, kapelan prezydenta Andrzeja Dudy.

Inf.: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Czytany 144 razy
Odsłon artykułów:
17013982

Odwiedza nas 256 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…