niedziela, 08 styczeń 2023 20:15

Koncert Noworoczny Kolęd i Pastorałek w Tuchowie

Napisał

Przypadająca na 8 stycznia Niedziela Chrztu Pańskiego była tuchowskiej Bazylice dniem Koncertu Noworocznego Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej.

Koncert wpisał się w piękną tradycję wspólnego śpiewania i słuchania kolęd. Magiczny nastrój oddał pierwszy blok, który wypełniły ciekawe aranżacje Bartka Szułakiewicza, Tomasza Ożóga i naszego kapelmistrza - Piotra Kucharzyka.

Zasadniczy program poprzedziło wykonanie utworu Stille Nacht, czyli Cicha Noc w aranżacji znanego holenderskiego kompozytora i aranżera Jacoba de Haana. To jedna z najbardziej znanych kolęd, którą po raz pierwszy wykonano podczas pasterki w 1818 roku, w austriackim Oberndorf bei Salzburg.

Następnie zgromadzonych na koncercie powitali konferansjerzy - Natalia Baran i br. Jakub Ciepły, którzy w intrygujący sposób zapowiedzieli przygotowany przez orkiestrę repertuar. Na część wokalną złożyły się kolędy wykonywane w formie znanej z koncertów Golec uOrkiestra - Wśród nocnej ciszy, Tryumfy Króla niebieskiego, Pastuszkowie, bracia mili, pełna energii Skrzypi wóz (arr. Bartek Szułakiewicz). To również Z narodzenia Pana (arr. Tomasz Ożóg), czy znana z repertuaru Eleni Maleńka Miłość (arr. Piotr Kucharzyk).

Orkiestrze w tej części towarzyszyli śpiewający - Wiktoria Sikorska i Andrzej Stanisławczyk. Na drugi blok składały się piosenki o tematyce dookoła świątecznej. Wśród nich znalazły się: Jingle Bells, Rockin around the Christmas Tree, Let it snow, Feliz Navidad i Christmas Carol March.

Brzmienie orkiestry podczas niedzielnego koncertu poprawili gościnnie występujący: Daniel Cudek (gitara elektryczna), Łukasz Gut (gitara basowa) i Łukasz Gruszkowski (klawisze).

Na zakończenie wdzięczność muzykom i wszystkim gościom wyraził proboszcz tutejszej parafii - o. Bogusław Augustowski CSsR.

Powtarzając za prowadzącymi życzymy pomyślności i błogosławieństwa na cały rok. Niech towarzyszy wam radość płynąca od nowonarodzonego Dzieciątka.

Tekst: Paweł Stańczyk - SOD Tuchów, fot.: Krzysztof Jasiński

Czytany 334 razy
Odsłon artykułów:
17278410

Odwiedza nas 331 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…