czwartek, 05 styczeń 2023 01:47

Biblioteka skrzyszowska w zabytkowym budynku

Napisał

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie otrzymało dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa, na zadanie: Adaptacja zabytkowego budynku na potrzeby Biblioteki Publicznej w Skrzyszowie.

Projekt polega na adaptacji i przebudowie dworskiego budynku z XIX w. na potrzeby biblioteki głównej w Skrzyszowie. Zakres planowanych robót to m.in. remont dachu oraz elewacji wraz z termomodernizacją budynku i izolacjami fundamentów. Budynek rozbudowany zostanie o częściowo przeszklony pawilon, który stanowić będzie nowoczesne pomieszczenie biblioteczne. W ramach zadania wykonana zostanie także dokumentacja techniczna, zakupiony zostanie sprzęt komputerowy oraz wyposażenie.

Głównym celem realizacji projektu jest stworzenie biblioteki, jako miejsca otwartego dla wszystkich, ciekawego, nowoczesnego, jednoczącego społeczność lokalną działaniami kulturalnymi, przyczyniającego się do rozwoju aktywnego czytelnictwa i uczestnictwa w kulturze.

Inf.: Urząd Gminy w Skrzyszowie

Czytany 224 razy
Odsłon artykułów:
17520304

Odwiedza nas 180 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…