wtorek, 20 grudzień 2022 07:31

Koncert przedświąteczny. Magia wigilijnych smaków

Napisał

W sobotę 17 grudnia 2022 r. późnym popołudniem Spichlerz Dworski w Ryglicach przepełniła wspaniała atmosfera świąteczna. Popłynęły dźwięki świątecznej muzyki i zapachy wigilijnych potraw, a bardzo licznie przybyli goście i mieszkańcy Gminy wypełnili zabytkowy obiekt po brzegi.

Wśród przybyłych znaleźli się m.in.: burmistrz Ryglic Paweł Augustyn, proboszcz parafii w Ryglicach ks. prałat Franciszek Kuczek, proboszcz z Lubczy ks. dziekan Marek Kuzak, przewodniczący Rady Miejskiej w Ryglicach Marek Dudowicz. Powiat Tarnowski reprezentował Radny Powiatowy Krzysztof Płaczek.

Wzruszający koncert „Grajmy Panu, grajmy i śpiewajmy” zaprezentowali najmłodsi mieszkańcy gminy Ryglice – uczestnicy zajęć muzycznych przy Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach przygotowani przez Justynę Zbylut. Później odbył się piękny koncert piosenek świątecznych w wykonaniu zespołu „Familia” gościnnie z Parafialnym Chórem Męskim z Tuchowa.

Podczas wydarzenia nie zabrakło magicznych wigilijnych smaków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Kowalowej, Lubczy, Koło Pań Rygliczanki oraz KGW z Kobylanki. W Spichlerzu były czynne stoiska twórców ludowych z terenu gminy Ryglice: Krystyny Piątek i jej wnuczki, Doroty Kisiel-Szynal, Jadwigi Nocek. Można było także podziwiać szopki wykonane przez młodych artystów z gminy Ryglice w ramach Gminnego Konkursu „Szopka Bożonarodzeniowa” Ryglice 2022 zorganizowanego przez CKPiT w Ryglicach. Rozstrzygnięto Konkurs na Wieniec Adwentowy zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Ryglicach na czele z prezes Zofią Tulik.

Całe sobotnie wydarzenie zrealizowane zostało przez Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach przy wsparciu finansowym Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego.

To piękne wydarzenie wprowadziło Gminę Ryglice w świąteczny nastrój. Wszystkim wykonawcom oraz uczestnikom z całego serca dziękuję- mówi burmistrz Ryglic Paweł Augustyn.

Zapowiedź wydarzenia

Czytany 285 razy
Odsłon artykułów:
17282051

Odwiedza nas 118 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…