piątek, 09 grudzień 2022 01:04

Kolejna inicjatywa PCPR na rzecz przeciwdziałania przemocy

Napisał

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowie odbyła się powiatowa konferencja „poMOC a nie przeMOC” zorganizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie. W spotkaniu uczestniczyli - wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma oraz dyrektor PCPR w Tarnowie Anna Górska, wyrażając radość z wysokiej frekwencji oraz przekonanie o celowości i owocnych wynikach tematycznego spotkania.

Z możliwości pogłębienia wiedzy o tym, nagminnie występującym w rodzinach problemie, skorzystało liczne grono osób. Konferencja skierowana była do pracowników Gminnych i Miejskich Ośrodków Opieki Społecznej, dyrektorów i pedagogów szkół, środowiska medycznego oraz wszystkich osób, które mogą mieć bezpośredni kontakt z osobami, wymagającymi pomocy medycznej, psychologicznej, czy społecznej.

O działaniach podejmowanych przez Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie mówił podczas swojej prelekcji st. asp. Michał Frużyński.

Zastraszone, zniewolone ofiary często latami skrywają fakt przemocy przed światem zewnętrznym. Aby móc wdrożyć skuteczne działania pomocowe, najpierw musimy nauczyć się rozpoznawać symptomy przemocy, o czym szeroko opowiedziała podczas swojej prelekcji Katarzyna Kruk, psycholog w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie.

Najbardziej bezbronne wobec przemocy są dzieci - O tym, jak skutecznie pomóc dziecku krzywdzonemu powiedziała podczas swojej prelekcji Monika Koczwara - psycholog w Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Tarnowie.

Najważniejszym aspektem konferencji było to, aby każdy z nas reagował na krzywdę drugiej osoby. Nikt nie powinien być obojętny.

Inf.: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Czytany 190 razy
Odsłon artykułów:
17025515

Odwiedza nas 81 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…