wtorek, 11 październik 2022 16:50

Czołówka w Burzynie i inne zdarzenia

Napisał

Dwa zderzenia czołowe miały miejsce w piękne, słoneczne popołudnie na drogach regionu tarnowskiego, do tego potrącenie pieszej na pasach. W trzech wypadach do szpitali trafiło siedem osób.

Wczoraj na drodze powiatowej w Burzynie oraz wojewódzkiej w Niwce miały miejsce bardzo niebezpieczne zderzenie czołowe z udziałem samochodów osobowych. Oba miały miejsce około godziny 14.00 przy słonecznej pogodzie, suchej nawierzchni, doskonałej widoczności.

W Burzynie kierujący leksusem na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem ford. Na miejscu interweniowali strażacy ochotnicy oraz zespoły ratunkowe, które transportowały rannych do okolicznych szpitali. Do szpitali trafiło w sumie 4 osoby. Okazało się, że jeden z uczestników ma złamaną nogę, natomiast pozostali po badaniach mogli opuścić placówki szpitalne. Policjanci ruchu drogowego pracujący na miejscu wypadku zebrali ślady oraz przeprowadzili rozmowy ze świadkami tego zderzenia. Zebrany materiał posłuży do przeprowadzenia postępowania przygotowawczego i wskaże osoby odpowiedzialne za jego powstanie.

Niemal w tym samym czasie na północnym wschodzie powiatu w Niwce, miało miejsce podobne zdarzenie. Więcej informacji na stronie Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Trzecie zdarzenie drogowe miało miejsce w Tarnowie na oznakowanym, sterowanym sygnalizacja świetlna przejściu dla pieszych w rejonie sądu. Na zielonym świetle przez przejście przechodziła 84-letnia kobieta w kierunku sądu. Ulicą Dąbrowskiego jechał 48-letni kierowca volvo i skręcał w prawo przecinając przejście dla pieszych potrącił kobietę, która upadła na jezdnię. Z uwagi na to, że straciła ona orientację została przetransportowana do szpitala. Z uwagi na okoliczności wypadku policjanci zdecydowali na elektroniczne zatrzymanie prawa jazdy.

Uczestnicy opisanych zdarzeń byli trzeźwi, ich pojazdy zostały zabezpieczone na parkingu celem przeprowadzenia oględzin. Wszystkie te wypadki będą analizowane przez specjalistów z zakresu ruchu drogowego tarnowskiej komendy.

Pomimo słonecznej aury na drogach policjanci odnotowali bardzo groźne wypadki. Stąd apel tarnowskich policjantów o skupienie uwagi na drodze i obserwację otoczenia, tak aby nie dochodziło do podobnych zdarzeń drogowych.

Inf.: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Czytany 404 razy
Odsłon artykułów:
17464945

Odwiedza nas 213 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…