wtorek, 04 październik 2022 17:22

Najlepsi sołtysi powiatu tarnowskiego

Napisał

Padło wiele słów podziękowań za pracę na rzecz lokalnych społeczności, a także za to, jaką wykazali postawę względem uchodźców wojennych z Ukrainy. W Kąśnej Dolnej odbyło się spotkanie z sołtysami z powiatu tarnowskiego. Ogłoszono, że Sołtysem Roku 2021 został Mieczysław Tabiś z gminy Ciężkowice, nagrodzono również innych wyróżniających się sołtysów m.in. z Kowalowej, Szynwałdu, Żurowej.

Wcześniej sołtysi nagradzani byli podczas powiatowych dożynek. Od dwóch lat zmieniono jednak formułę i organizuje się specjalną galę, na której ogłasza się, komu przypadło miano najlepszego sołtysa powiatu tarnowskiego za miniony rok.

Starosta tarnowski Roman Łucarz, wyrażając wdzięczność sołtysom za pracę na rzecz lokalnych społeczności w szczególny sposób podziękował w tym roku za włączenie się w pomoc dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Apelował, aby nie ustawali w pomocy i pomagali dalej, bo nadal trwa wojna za naszą wschodnią granicą. - Zmierzyć pracę sołtysa jest niezwykle trudno, bo musi się często angażować w rozwiązywanie drobnych, ale istotnych spraw z punktu widzenia mieszkańców. Jest też często na pierwszej linii frontu. Doceniam to, co robicie. Gratuluję odwagi i determinacji – mówił starosta.

Sołtysom za wykonywaną pracę dziękowali również poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciech Skruch, przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń, wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma, prezes Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Tarnowskiej Tadeusz Bąk, a także dyrektor radia RDN ks. dr hab. Jan Bartoszek.

Ogłoszono, że Sołtysem Roku 2021 został Mieczysław Tabiś z gminy Ciężkowice. Wyróżniono Lidię Górkę (gmina Pleśna), Sylwestra Wojciechowskiego (gmina Wietrzychowice), Marię Żywiec z Szynwałdu (gmina Skrzyszów), Kazimierza Urbanka (gmina Radłów), Wiesława Szwandroka z Żurowej (gmina Szerzyny), Teresę Kaczor (gmina Zakliczyn), Franciszka Wilka (gmina Wojnicz), Stanisława Cudek (gmina Gromnik), Mieczysława Króla (gmina Lisia Góra), Barbarę Masoń z Kowalowej (gmina Ryglice), Marka Markiewicza (gmina Wierzchosławice), Lucynę Kiełbasę (gmina Żabno) i Lucjana Olszówkę (gmina Tarnów). Uhonorowany został ponadto wieloletni sołtys Antoni Gwóźdź z gminy Wietrzychowice.

Inf.: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Dodajmy, że 24 wrzesnia w Ryglicach wyróżniono najlepszych sołtysów Małopolski. Więcej: Najlepszy Sołtys w Małopolsce wybrany w Ryglicach

Czytany 466 razy
Odsłon artykułów:
17030179

Odwiedza nas 721 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…