sobota, 24 wrzesień 2022 18:12

Polski Związek Pływacki podsumował sezon

Napisał

Pochodzący z Tarnowca wychowanek BOSiR Brzesko, pływający obecnie w klubie G-8 Bielany Warszawa 17-letni Ksawery Masiuk trafił do światowej czołówki mistrzów w pływaniu. W czwartek 22 września br. w Warszawie odbyło się podsumowanie wiosenno-letniego sezonu pływackiego, w którym uczestniczył starosta tarnowski Roman Łucarz.

Ksawery jest wielką dumą i prestiżem dla powiatu - mówi starosta Roman Łucarz - niedawno przyznaliśmy naszemu mistrzowi odznaczenie - Grosz Ziemski Tarnowski które jest najwyższym wyróżnieniem, jakie powiat może przyznać za wybitne osiągnięcia w różnych dziedzinach. Myślę, że jeśli chodzi o Ksawerego, to bezdyskusyjnie jest pierwszym naszym mieszkańcem, który w tak młodym wieku otrzymał to prestiżowe powiatowe wyróżnienie - dodaje starosta Roman Łucarz.

Ksawery w trzech międzynarodowych imprezach sportowych wywalczył kilkanaście medali. Najważniejszym osiągnięciem Ksawerego Masiuka jest brązowy medal Mistrzostw Świata w Budapeszcie (50 m stylem grzbietowym). Zawodnik UKS G8 Bielany zdominował również Mistrzostwa Europy Juniorów w Otopeni w Rumunii - zdobywając trzy złote medale (50, 100 i 200 m stylem grzbietowym) i trzy brązowe medale (każdy za sztafetę stylem dowolnym).

Z podobnym wynikiem, na początku września zakończył Mistrzostwa Świata Juniorów w stolicy Peru, Limie - dwa złote medale (50 i 100 m stylem grzbietowym) oraz brąz (200 m stylem grzbietowym). Do tego w sztafetach dołożył dwa złota (stylem mieszanym i zmiennym) i brąz (stylem dowolnym).

Starosta tarnowski Roman Łucarz otrzymał podziękowanie za wsparcie finansowe i docenienie ostatnich zasług młodego pływaka, który tryumfuje w swojej dziedzinie. – Jesteśmy z Ciebie dumni i gratulujemy sukcesów, wspieramy i będziemy wspierać na miarę naszych możliwości - powiedział starosta odbierając pamiątkowy dyplom.

Przed zawodnikiem kolejne zawody oraz intensywne przygotowania do Letnich Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024.

Inf.: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Czytany 213 razy
Odsłon artykułów:
17025514

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…