poniedziałek, 19 wrzesień 2022 17:47

W Porębie Radlnej o zmianach klimatu

Napisał

W Porębie Radlnej odbył się festyn rodzinny z okazji 630-lecia tej miejscowości. Powiat Tarnowski, we współpracy z Gminą Tarnów, zaprezentował stoisko klimatyczne, na którym odbyło się wydarzenie "Zadbaj o wodę!", wieńczące kampanię edukacyjno-informacyjną dotyczącą oszczędzania tego niezwykle ważnego zasobu.

Podczas wydarzenia przekazano mieszkańcom powiatu informacje o skutkach i przyczynach zmian klimatu oraz sposobach adaptacji do nich i przeciwdziałania im. Szczególną uwagę zwrócono na problem suszy, zmniejszających się zasobów wodnych oraz sposobów oszczędzania wody i metod jej odzyskiwania.

Poza materiałami edukacyjno-informacyjnymi na stoisku można było wygrać butelki filtrujące wodę. Warunkiem było rozwiązanie quizu o oszczędzaniu wody, który cieszył się dużą popularnością. Dzięki quizowi uczestnicy wydarzenia pogłębiali wiedzę i utrwalali wiadomości, czasami nie mogąc uwierzyć, że zasoby wodne Polski są zbliżone do Egiptu, że ślad wodny filiżanki kawy to aż 132 litry, a każdy Polak zużywa średnio aż 150 litrów wody dziennie.

Wydarzenie było finałem kampanii „Oszczędzaj wodę!” zrealizowanej w ramach Projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA ,,Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego’’ (LIFE-IP EKOMALOPOLSKA/LIFE 19 /PL/000005) dofinansowanego z programu LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Inf.: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Czytany 197 razy
Odsłon artykułów:
17025501

Odwiedza nas 180 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…