wtorek, 13 wrzesień 2022 17:19

Biegamy i pomagamy – Razem dla Marysi Mosoń

Napisał

W niedzielę 18 września na Rynku w Ryglicach odbędzie się wydarzenie pn. „Biegamy i pomagamy – Razem dla Marysi Mosoń”.

Będą występy lokalnych kapel ludowych oraz uzdolnionej młodzieży z gminy Ryglice. Przewidziano także wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i całych rodzin: dmuchane zamki, przejazdy bryczką czy na kucyku, kolorowe warkoczyki oraz malowanie twarzy. Monika Lisak wykona pokaz psich sztuczek wraz z swoim psim towarzyszem Lumenem. Ryglicki rynek odwiedzą także różne postaci z bajek, z którymi będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a miłośnicy motoryzacji będą mogli z bliska przyjrzeć się starym samochodom. Koncert będzie również doskonałą okazją, aby promować pracę służb mundurowych, które zostały zaproszone do Ryglic w tym dniu. Całość zakończy czekoladowy walczyk, który poprowadzi zespół RELAX z Jasła.

Głównym celem wydarzenia jest zbiórka funduszy na leczenie mieszkanki naszej Gminy- Marysi Mosoń z Kowalowej. Aktualnie Marysia jest w trakcie trzeciego cyklu chemioterapii. Jest naszą dzielną Wojowniczką, a ponieważ wiemy z jak groźnym przeciwnikiem mamy do czynienia, jedynym rozwiązaniem na pokonanie raka jest kosztowna operacja za granicą. W osiągnięciu tego celu chcemy pomóc całej rodzinie Marysi- mówi Jadwiga Nocek z Komitetu Społecznego "Razem dla Marysi".

Patronat nad całym wydarzeniem sprawuje Burmistrz Gminy Ryglice Paweł Augustyn, a w organizacji pomaga Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Ryglicach.

Wsparcie finansowe płynie różnymi drogami m.in. poprzez internet. Więcej informacji znajduje się pod adresem: https://www.facebook.com/groups/1905367119853896

Patronem medialnym wydarzenia jest portal Ryglice-okolice.pl

Czytany 618 razy
Odsłon artykułów:
17016194

Odwiedza nas 258 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…