środa, 27 lipiec 2022 19:13

Rozbiegane Ryglice

Napisał

W miniony weekend gmina Ryglice stała się areną zmagań sportowych. Po pięknym terenie Pasma Brzanki przebiegała trasa biegów. Start i meta zawodów znajdowała się na Rynku w Ryglicach.

W sobotę 23 lipca odbył się w Ryglicach Tour de Pogórze: Nordic Walking 5.5 km oraz Bieg 5.5 km. W pierwszej konkurencji wystartowało 33 zawodników, a zwyciężył Piotr Stępak z Tarnowa, ósma na mecie byłą Paulina Zięba ze Zwiernika, dziewiąta Magdalena Duda z Żurowej, dziesiąta Aleksandra Baran z Jodłowej. Z kolei do biegu przystąpiło 65 osób. Pierwszy na metę przybiegł Przemysław Kozioł z Tarnowa. Wysokie, szóste miejsce zdobył Zbigniew Grzegórzek z Olszyn, a dziewiąte Krzysztof Kowalski z Lubczy.

W niedzielę 24 lipca odbył się natomiast V Bieg Drwala pod patronatem Burmistrza Ryglic Pawła Augustyna. W Biegu Górskim zwyciężył Wojciech Skruch z Jonin reprezentujący KS Ryglice- Sekcja Biegowa. Wysokie, trzecie miejsce zdobył Witold Pyc z Kowalowej. Przemysław Bień z KS Ryglice- Sekcja Biegowa zajął miejsce czwarte, siódme Zbigniew Zięba z Szynwałdu (KS Ryglice), siódme Krzysztof Kita z Dąbrówki Tuchowskiej (LKS Burzyn). Do biegu przystąpiło 120 zawodników. 

Organizatorami biegów byli: LKS Burzyn, Kępa Sport, KS Ryglice. Podczas imprezy przewidziano m.in. wiele nagradzanych kategorii, darmowe biegi dzieci, strefę pogórzańskich przysmaków, strefę zabaw dla dzieci. Współorganizatorem wydarzenia było Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach. Degustacje dla zawodników i publiczności przygotowały: Koło Gospodyń Wiejskich w Lubczy oraz Stowarzyszenie Koło Pań Rygliczanki.

Fot.: Stanisław Stańczyk / CKPiT w Ryglicach

Czytany 682 razy
Odsłon artykułów:
17450738

Odwiedza nas 231 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…