środa, 27 lipiec 2022 17:35

Groźny wypadek w Skrzyszowie

Napisał

Dwa groźne dachowania samochodów w Skrzyszowie i Koszycach. W obu przypadkach brali w nich udział pijani kierujący.

W sobotnie popołudnie około godziny 17 na drodze gminnej Skrzyszowie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, z czego jeden dachował, a drugi wjechał żywopłot. Na miejscu pojawili się ratownicy medyczni oraz policjanci. Z ich ustaleń oraz relacji świadków wynikało, że kierowca osobowego opla wymusił pierwszeństwo przejazdu na osobowym bmw. Nieuwaga sprawcy spowodowała, że jego samochód przewrócił się na dach, a poszkodowany wjechał w przydrożny żywopłot. Na miejscu zdarzenia pozostał jedynie sprawca, który podczas badania alkomatem był trzeźwy, a kierowca bmw oddalał się w stronę Skrzyszowa. Po jego zatrzymaniu wszystko okazało się jasne. Kierowca bmw w wydychanym powietrzu miał ponad 1 promil alkoholu. W tym zdarzeniu sprawca został ukarany mandatem karny w wysokości 1020 złotych, a jego konto kierowcy powiększyło się o 6 punktów karnych, natomiast poszkodowany stracił prawo jazdy i będzie wobec niego toczyło się postępowanie za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna w wysokości 5000 złotych oraz 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Natomiast w niedzielę w Koszycach Wielkich 65-letnia kobieta mieszkanka powiatu tarnowskiego jadąc ulicą Tarnowską, zjechała na przydrożnego rowu doprowadzając do przewrócenia się jej toyoty na dach. Ratownicy medyczni zabrali ją do szpitala na badania, a decyzją lekarzy została ona hospitalizowana w celach obserwacji. Przeprowadzone badania alkomatem wskazały jednak na niemalże 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy, a sporządzona dokumentacja posłuży wszczęciu postępowania za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości.

W minionym tygodniu tarnowscy policjanci zatrzymali 33 nietrzeźwych kierowców, odnotowano 45 kolizji drogowych oraz dwa wypadki drogowe, w których dwie osoby zostały ranne.

Inf.: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Czytany 496 razy
Odsłon artykułów:
17595363

Odwiedza nas 132 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…