poniedziałek, 25 lipiec 2022 16:37

Tragiczny weekend w regionie

Napisał

Policjanci, pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznych wypadków, do jakich doszło wczoraj wieczorem, na terenie powiatu dębickiego. W Głobikowej, kierujący kią wjechał do rowu. 40-letni kierowca poniósł śmierć na miejscu. W Pilźnie, kierujący audi potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych 77-latka. Życia mężczyzny nie udało się uratować. Do wypadków doszło także w Radłowie, Nagawczynie i Zalasowej.

Wczoraj, około godz. 19.30, dyżurny z Dębicy otrzymał zgłoszenie, że na drodze gminnej w Głobikowej, w przydrożnym rowie znajduje się osobowa kia sportage. Mężczyzna, który kierował samochodem znajdował się w pojeździe. Niestety mimo udzielonej pomocy, życia 40-latka nie udało się uratować. Mieszkaniec Głobikowej poniósł śmierć.

Do kolejnego tragicznego wypadku doszło kilkadziesiąt minut później w Pilźnie. Informację o potrąceniu pieszego, oficer dyżurny odebrał około godz. 20.15. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierujący audi, prawdopodobnie oślepiony przez słońce, potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych 77-letniego mieszkańca Pilzna. Potrącony mężczyzna, w wyniku doznanych obrażeń zginął na miejscu. Przeprowadzone przez policjantów badanie na stan trzeźwości wykazało, że kierujący audi, 22-letni mieszkaniec Strzegocic, był trzeźwy.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia, sporządzili dokumentację, która pozwoli na dokładne wyjaśnienie okoliczności obu tych wypadków. 

Z kolei dwóch 19-latków z województwa świętokrzyskiego utonęło w niedzielne popołudnie w akwenie radłowskim. Pomimo prowadzonej akcji ratunkowej i wyciągnięciu dwóch mężczyzn spod wody, nie udało się przywrócić im funkcji życiowych.

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło 20 lipca w Nagawczynie. Kierująca rowerem zderzyła się z samochodem osobowym. 42-letnia rowerzystka zmarła kilka godzin później w szpitalu.

O tragicznym zdarzeniu w Zalasowej informowaliśmy w sobotę. Prawdopodobnie na skutek wybuchu gazu zginął mężczyzna. W oględzinach wzięli udział policjanci, technik kryminalistyki, biegły z zakresu pożarnictwa, a czynności nadzorował prokurator rejonowy z Tarnowa. Jego decyzją ciało zostało zabezpieczone w Zakładzie Patomorfologii tarnowskiego szpitala. Więcej: Wybuch gazu w Zalasowej z tragicznym skutkiem.

O tragedii koło Wietrzychowic informowaliśmy w piątek: Tragedia w Miechowicach Wielkich.

Inf.: Komenda Powiatowa Policji w DębicyKomenda Miejska Policji w Tarnowie, własne

Czytany 1116 razy
Odsłon artykułów:
17595358

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…