środa, 13 lipiec 2022 15:56

Powiat organizuje akcję krwiodawstwa

Napisała

Prezes Zarządu Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie - Jacek Hudyma ponownie zachęca do oddawania krwi, która jest bardzo potrzebna.

- Szanowni Państwo, w związku z obecnym okresem wakacyjnym, gdy dochodzi do największej liczby wypadków, krew jest najbardziej potrzebna Serdecznie zachęcamy do oddawania krwi w punktach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa - oddziały terenowe w Tarnowie: na ul. Lwowskiej 178A, Szpital im. Św. Łukasza, oraz na ul. Szpitalnej 13, Szpital im. Edwarda Szczeklika - zachęca Jacek Hudyma.

W centrach krwiodawstwa w całej Polsce brakuje krwi. Do pomniejszenia zapasów krwi w centrach krwiodawstwa przyczyniło się również wznowienie zabiegów planowych w szpitalach po długiej przerwie związanej z pandemią koronawirusa. Warto zgłaszać się do jednostek. Krew jest cennym darem, bezcennym, gdy zaczyna jej brakować dla pacjentów. Krew mogą oddawać osoby w wieku od 18 do 65 lat. Bycie honorowym dawcą krwi to często pomaganie ludziom będącym na granicy życia i śmierci.

W RCKiK w Krakowie pilnie potrzebna jest krew w grupach A plus, A minus, 0 plus, 0 minus, B plus, B minus i AB minus. Zapasy krwi w Małopolsce można monitorować na stronie internetowej rckik.krakow.pl.

Więcej informacji o honorowym krwiodawstwie na stronie oficjalnej Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie - hdk.powiat.tarnow.pl.

Inf.: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Czytany 574 razy
Odsłon artykułów:
17371614

Odwiedza nas 183 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…