wtorek, 14 czerwiec 2022 10:29

Nowi kapłani redemptoryści

Napisał

W wigilię Niedzieli Trójcy Przenajświętszej, 11 czerwca 2022 r. , przy licznym udziale kapłanów i wiernych, na dziedzińcu sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej miała miejsce uroczystość święceń kapłańskich sześciu diakonów redemptorystów.

Święceń udzielił im biskup radomski Marek Solarczyk, który w homilii przypomniał nowo wyświęconym kapłanom znaczenie wielkiej tajemnicy Bożej miłości i niezasłużonego daru, którego dostępują. Przywołując zaś własne zawołanie biskupie: „Omnia possibilia credenti” (Wszystko jest możliwe dla tego, kto wierzy), konsekrator podkreślił, że dar i tajemnicę kapłaństwa można przyjąć i pięknie zrealizować w postawie pokornego zaufania wiary.

O. Janusz Sok CSsR, przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, wyraził dumę i radość z konsekracji sześciu nowych współbraci i życzył im owocnej współpracy w twórczym zadziwieniu wobec tajemnicy rozpoczynającego się ich kapłańskiego życia.

Rektor seminarium o. Maciej Sadowski CSsR – jak sam się wyraził – wygłosił im ostatnią i najkrótszą seminaryjną konferencję ascetyczną i odwołując się do słów ks. Jana Twardowskiego, zwrócił się osobiście do każdego neoprezbitera z przesłaniem: „Umywaj nogi ludziom, nie wyciągaj swoich, aby oni myli twoje…”. Rektor życzył też swym współbraciom-wychowankom za św. Alfonsem Liguorim: „Bądźcie błogosławieni, mogąc powiedzieć dziś i w ostatnim dniu waszego długiego kapłańskiego i zakonnego życia: Jezu mój, z miłości do Ciebie zostawiłem wszystko. Ty jesteś moją jedyną Miłością. I Ty mi wystarczysz”.

Nowo wyświęceni kapłani redemptoryści to: o. Ireneusz Krzywoń CSsR z Jonin- parafii z Ryglic (diec. tarnowska), który został posłany do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach;  o. Karol Łukaszczyk CSsR z Łazisk Rybnickich (archidiec. katowicka), który będzie posługiwał w Warszawie na Woli; o. Grzegorz Pruś CSsR ze Stróżnej (diec. tarnowska) został duszpasterzem w parafii św. Józefa na toruńskich Bielanach; o. Patryk Reczek CSsR z Biesiadek (diec. tarnowska), który będzie duszpasterzował w Szczecinku; o. Marcin Wojdan CSsR z Mrzeżyna (archidiec. szczecińsko-kamieńska), posłany do redemptorystowskiej parafii pw. Św. Marka w Łodzi; o. Norbert Żukliński CSsR z Wrocławia (archidiec. wrocławska), który na swoją pierwszą placówkę udaje się do polonijnej Polskiej Parafii Katolickiej w Monachium.

W radości tego wyjątkowego dla wszystkich redemptorystów wydarzenia, z wdzięcznością za kapłańskie i redemptorystowskie powołanie naszych sześciu neoprezbiterów, polecamy ich niezawodnej i nieustającej opiece Tuchowskiej Matki, wraz z serdeczną modlitwą o kolejne liczne i święte powołania do naszego misyjnego Zgromadzenia.

Inf.: o. dr Maciej Sadowski CSsR, rektor WSD Redemptorystów w Tuchowie, fot.: Redemptoryści

Czytany 884 razy
Odsłon artykułów:
17144539

Odwiedza nas 1094 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…