piątek, 25 marzec 2022 19:17

Porozumienie w sprawie zakwaterowania uchodźców

Napisał

W Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyło się spotkanie, w trakcie którego Powiat Tarnowski zawarł porozumienie z podległymi gminami w sprawie zakwaterowania na ich terenie uchodźców, napływających z objętej konfliktem zbrojnym Ukrainy.

W wydarzeniu wzięli udział m. in. członkowie zarządu powiatu tarnowskiego: starosta Roman Łucarz, wicestarosta Jacek Hudyma, etatowy członek zarządu Tomasz Stelmach, a także Skarbnik Powiatu Anna Niedojadło, Dyrektor Wydziału Ochrony Ludności, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich w Starostwie Powiatowym w Tarnowie Wojciech Mik, dyrektor Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie Bogusław Kania, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnowie Roman Bartuś, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie Stanisław Dydusiak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie Anna Górska, oraz burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu tarnowskiego.

Starosta Roman Łucarz przedstawił informację dotyczącą aktualnej liczby uchodźców w powiecie, a także miejsc ich zakwaterowania. – Jesteśmy we współpracy z partnerami zagranicznymi, którzy odpowiedzieli na nasz apel o pomoc uchodźcom. Otrzymaliśmy od partnera niemieckiego 2700 sztuk koców termicznych oraz 1000 apteczek pierwszej pomocy. Wszystkie te rzeczy zawieziemy na granicę ukraińską, a wraz z nimi również żywność długoterminową, 2 toalety przenośne oraz inne potrzebne środki materialne. Partner francuski zadeklarował przyjęcie 2 rodzin 3-osobowych do miasta Amiens, które w najbliższym czasie do Francji zabierze bus powiatowy.

Dyrektor RKiSO Wojciech Mik następnie wyjaśnił kwestie rozliczeń z gminami w zakresie obsługi uchodźców, na podstawie zawieranych porozumień. Burmistrzowie i wójtowie zadawali pytania, oraz zgłaszali swoje uwagi. Konsensusem tej debaty było ustalenie o potrzebie zorganizowania wideokonferencji z Wydziałem Finansów i Budżetu Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Pozwoli to na wyjaśnienie ewentualnych wątpliwości i jeśli będzie taka konieczność, aneksowanie porozumień o bardziej precyzyjne zapisy.

Wicestarosta Jacek Hudyma poprosił, by burmistrzowie i wójtowie gmin przygotowali pytania, związane z nurtującymi ich zagadnieniami, które zostaną skierowane do Urzędu Wojewódzkiego w celu otrzymania wyjaśnień.

Na zakończenie posiedzenia zapewniono, że rozmowy będą kontynuowane w najbliższych dniach.

Inf.: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Reklama 2 - 3a w artykule

Czytany 661 razy
Odsłon artykułów:
17594797

Odwiedza nas 142 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…