piątek, 18 luty 2022 06:14

Zwiększone wydatki na inwestycje w gminie Pilzno

Napisał

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Pilźnie przegłosowano zmiany w tegorocznym budżecie. Wydatki wzrosną znacząco, bo o prawie 3 mln zł, dzięki czemu w mieście i gminie Pilzno przybędzie inwestycji do realizacji. Tylko na przebudowę i modernizacji dróg gminnych zabezpieczono ok. 1,3 mln zł.

Prace drogowe przewidziano w następujących lokalizacjach: Zwiernik - "Sośniny" (1260 m), Słotowa " - na Gromadzkiego" (200 m), Parkosz - "droga przez wieś (350), Łęki Dolne - "Na Kłuska" (350 m), ul. Nowa w Pilźnie (200 m), Łęki Górne - "na Mroczka" i "na Filipowskiego", łącznie 950 m.

950 tys. zł zaplanowano na rozbudowę i przebudowę budynku remizy w Podlesiu Machowskim na potrzeby działalności kulturalnej. Po 200 tys. zł zapisano w zmienionym budżecie na przebudowę i modernizacji kondygnacji I piętra budynku ośrodka zdrowia na potrzeby Ośrodka Pomocy Społecznej, a także na prace modernizacyjne w Urzędzie Miejskim w Pilźnie, których efektem będzie poprawa dostępności do Urzędu Stanu Cywilnego i ewidencji ludności dla osób z niepełnosprawnością.

Zwiększone wydatki przełożą się też m.in. na: wykonanie projektu zagospodarowania terenu przy zalewie w Strzegocicach, modernizację budynku szkoły w Łękach Dolnych oraz budynku przy stadionie Legionu, a także powstanie kilku nowych miejsc postojowych w pobliży rynku.

Inf.: Urząd Miejski w Pilźnie

Czytany 496 razy
Odsłon artykułów:
17511532

Odwiedza nas 367 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…