wtorek, 10 sierpień 2021 12:24

ETNO FEST w Nowodworzu

Napisała

Festiwal Śpiewu, Tańca i Smaku ETNO FEST odbył się w Nowodworzu w gminie Tarnów.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Były atrakcje dla całych rodzin, m.in. degustacje wyrobów Kół Gospodyń Wiejskich, konkursy z nagrodami, pokazy taneczne, Mobilny Punkt Szczepień i koncerty. Gwiazdą wieczoru był zespół Lachersi.

Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Były pyszności degustacyjne Kół Gospodyń Wiejskich, mnóstwo atrakcji dla całych rodzin, świetna muzyka i okazja do zaszczepienia się w Mobilnym Punkcie Szczepień – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

W Nowodworzu gościli mieszkańcy nie tylko tej części gminy Tarnów, ale i pobliskiego Tarnowa. Odpoczywamy! Tu jest znakomita, rodzinna atmosfera. Zarówno my, jak i dzieci, bawimy się bardzo dobrze. Jest świetne, domowe jedzenie, dobra muzyka i bardzo przyjaźni ludzie – mówi Pani Barbara, która do Nowodworza przyjechała z całą rodziną z Tarnowa.

Festiwal Śpiewu, Tańca i Smaku ETNO FEST dofinansowało Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2021”. Organizatorem jest Centrum Kultury i Bibliotek. W Nowodworzu prezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich z Tarnowca, Poręby Radlnej i Łękawki. Był tradycyjny bigos gminny, który jak zawsze cieszyl się dużym zainteresowaniem. Wszyscy, którzy próbowali bigosu oraz potraw Kół Gospodyń Wiejskich, brali udział w losowaniu, w którym nagrodami były dwa rowery, hulajnoga i mikrofalówka.

Na scenie prezentowali się Siemiechowianie, były pokazy taneczne cheerleaders SHIVA, koncert zespołu Lachersi oraz biesiada przy muzyce zespołu Transband.

Info: Urząd Gminy Tarnów

Czytany 292 razy
Odsłon artykułów:
17025497

Odwiedza nas 137 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…