wtorek, 06 lipiec 2021 09:47

Oszuści uderzyli w południe powiatu tarnowskiego

Napisała

Tym razem oszuści przenieśli się do powiatu tarnowskiego. Seniorzy z gmin Ciężkowice i Szerzyny stracili ponad 50 tysięcy złotych oraz sponad 2 tysiące dolarów. Tarnowscy policjanci ponawiają apele o rozsądek przy rozmowach z nieznajomymi podającymi się za policjantów czy też prokuratorów. Osoby proponujące pomoc przy załatwieniu jakiejkolwiek sprawy prawnej, żądające pieniędzy – to z pewnością OSZUŚCI!

W zeszłym tygodniu rozdzwoniły się telefony stacjonarne wśród mieszkańców gminy Ciężkowice oraz Szerzyny. W słuchawce głos kobiety lub mężczyzny przedstawiających się odpowiednio za policjanta i prokuratora.
Historia wszystkim dobrze znana… pani córka miała wypadek, w którym zginęła niewinna osoba. Aby mogła odpowiadać bez zatrzymania w więzieniu konieczna jest wpłata kaucji… tu padają kwoty od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych. W przypadku mieszkańców południowych krańców powiatu tarnowskiego, były to kwoty rzędu 27 tysięcy złotych w pierwszym przypadku oraz 26 tysięcy złotych i 2300 dolarów w drugim. W gminie Ciężkowice, jak i Szerzyny pod dom podjechał mężczyzna, odebrał spakowaną gotówkę i odjechał w nieznanym kierunku.

W zeszłym tygodniu to jedyne skuteczne oszustwa. Pozostali mieszkańcy gmin odbierali niepokojące telefony, jednak rozmówcy za każdym razem odkładali słuchawkę. W jednym z takich telefonów oszust usiłował wyłudzić kwotę 140 tysięcy złotych.

Takich przypadków moglibyśmy przytaczać jeszcze wiele. Najlepiej ich unikać i być o krok przed oszustami. Dlatego mówmy o tym i przestrzegajmy osoby starsze, które są dla oszustów „łatwym kąskiem”. Osoby starsze bez większego problemu można zmanipulować i zastraszyć. Bojąc się o własne lub bliskich życie, przekazują pieniądze obcej, nieznanej osobie, tracąc w niektórych przypadkach oszczędności swojego życia.

Info: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.

Czytany 453 razy
Odsłon artykułów:
17602030

Odwiedza nas 100 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…