czwartek, 17 grudzień 2020 08:08

Wsparcie dla rolników

Napisał

Rolnik może otrzymać dofinansowanie na zakup komputera dla swoich dzieci. Rząd przekazał też pomoc covidową dla producentów trzody chlewnej.

Dofinansowanie na zakup komputera 

Rodzina prowadząca gospodarstwo rolne, w skład której wchodzi co najmniej dwoje dzieci w wieku szkolnym, które nie ukończyły 18-ego roku życia może ubiegać się od dofinansowanie zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego do kwoty 1 500 zł.  Wnioski o dofinansowanie zakupu komputera można składać do Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 30 grudnia 2020 r.

Aby móc ubiegać się o pomoc, należy spełnić dwa warunki:

  • łączny dochód uzyskany przez rodziców w 2019 r., podzielony na rodziców i dzieci w wieku do 18 lat, nie może przekraczać w przeliczeniu na osobę 1 200 zł miesięcznie;
  • rodzina nie otrzymała w ostatnich trzech latach komputera zakupionego ze środków publicznych, lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów lub dofinansowania ich zakupu.

Do wniosku w celu potwierdzenia dochodu należy dołączyć: kopie decyzji ustalających wymiar podatku rolnego na 2019 r. oraz kopie zeznań podatkowych za 2019 r., w przypadku uzyskania dochodu z innych źródeł.

Dofinansowany zostanie zakup komputera dokonany od 10 grudnia 2020 r. do 31 marca 2021 r.

Kwota maksymalnego dofinansowania (zaliczki) zostanie określona na podstawie wniosków, które zostaną złożone do Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Ostateczne rozliczenie zostanie dokonane na podstawie faktur dostarczonych do ARiMR do 15 kwietnia 2021 r. W przypadku, gdy wnioskodawca dostarczy fakturę w mniejszej kwocie to zwróci różnicę ARiMR, jeśli wcale nie dostarczy faktury to zwróci całą kwotę.

Szczegółowe informacje na temat zasad przyznawania pomocy będą zamieszczone na stronie internetowej ARiMR: https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/pieniadze-na-zakupu-komputera-dla-dziecka-z-rodziny-rolniczej.html

 

Pomoc covidowa dla producentów trzody chlewnej

W terminie do dnia 20.12.2020 r. producenci świń, którzy w okresie od 1 marca do 15 lipca 2020 r. utrzymywali w gospodarstwie średnią dzienną liczbę świń wynoszącą co najmniej 21 sztuk, mogą składać wnioski o przyznanie pomocy finansowej. 

Pomoc będzie wypłacana w formie ryczałtu na gospodarstwo rolne w podziale na trzy grupy w zależności od ilości utrzymywanych świń:

  • 4 500 zł - przy utrzymywaniu  średnio dziennie co najmniej 21 świń i nie więcej niż 50 świń,
  • 14 900 zł - przy utrzymywaniu  średnio dziennie powyżej 50 świń i nie więcej niż 200 świń,
  • 23 800 zł - przy utrzymywaniu  średnio dziennie  powyżej 200 świń.

Wsparcie będzie wypłacane w I kwartale 2021 roku. Szczegółowe informacje są na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: https://www.arimr.gov.pl/pomoc-krajowa/pomoc-dla-producentow-trzody-chlewnej-ktorym-zagraza-utrata-plynnosci-finansowej-w-zwiazku-z-covid-19.html, Podkarpackim Burze Regionalnym i Biurach Powiatowych ARiMR.

W załączeniu wniosek o udzielenie pomocy oraz instrukcja jego wypełnienia.

Info: ARiMR

Czytany 784 razy
Odsłon artykułów:
17518004

Odwiedza nas 175 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…