poniedziałek, 14 grudzień 2020 19:55

W gminie Tarnów nagrodzono młodych

Napisał

Kolejne osoby odebrały Stypendia Wójta Gminy Tarnów za wybitne osiągnięcia w różnych dziedzinach, m.in. plastycznej, projektowania ubioru, kolarstwie górskim, judo, sporcie kartingowym, projektowania graficznego, czy pływania.

Tym razem nagrody finansowe odebrali Dawid Głowacz, Magdalena Górska, Patrycja Miecznik, Szymon Zaucha, Natalia Idzior, Maciej Gładysz i Weronika Kolbusz. – Jestem pod wrażeniem nie tylko Waszych osiągnięć, ale i energii oraz zaangażowania w to co robicie. Nawet jak o tym opowiadacie, czuć pasję. Jestem spokojny o przyszłość naszej gminy – mówi z uśmiechem wójt, Grzegorz Kozioł.

Dawid Głowacz ze Zbylitowskiej Góry od lat trenuje kolarstwo górskie, ostatnio zdobył tytuł Mistrza Polski w kolarstwie górskim Family Cup XXIV (finał na szczeblu wojewódzkim), przed rokiem zaś tytuł wicemistrza Polski na szczeblu wojewódzkim.

Magdalena Górska z Nowodworza od wielu lat trenuje judo w Pałacu Młodzieży, posiada osiągnięcia na szczeblu międzynarodowym i ogólnopolskim, m.in. pierwsze miejsce w Pucharze Czech.

Wśród najważniejszych laurów uzdolnionej plastycznie Patrycji Miecznik z Poręby Radlnej jest m.in. zaprojektowanie statuetki na 32. Tarnowską Nagrodę Filmową jury dziecięcego, tzw. Maszkę. Projektuje, maluje obrazy, lubi aranżować wystroje wnętrz.

Szymon Zaucha z miejscowości Jodłówka – Wałki jest technikiem organizacji reklamy. Przed rokiem wziął udział w ogólnopolskim konkursie, którego celem było nakręcenie krótkometrażowego filmu pod hasłem „Szkoła wolna od używek”. Film ten okazał się najlepszą animacją i pokonał konkurentów na szczeblu powiatowym i wojewódzkim.

Natalia Idzior ze Zgłobic jest m.in. finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży. Jej pasją jest projektowanie i szycie ubrań.

Utalentowany, młody mieszkaniec Koszyc Małych, Maciej Gładysz, którego od sześciu lat pasją jest sport motorowy, posiada wszystkie licencje narodowe i międzynarodowe, w rankingu FIA-CIG. Jest w pierwszej dziesiątce zawodników do 13 lat na świecie.

Maciej Gładysz jest ponadto wielokrotnym mistrzem Polski w wyścigach kartingowych w 2017, 2018 i 2019 roku, a w 2021 roku przechodzi do wyższej serii wyścigowej. Będzie startował w blisko 20 weekendach wyścigowych na torach we Włoszech, Hiszpanii, Szwecji, Portugalii i w Niemczech.

Katarzyna Kolbusz ze Zbylitowskiej Góry jest zawodnikiem klubu Start Tarnów przy Tarnowskim Zrzeszeniu Sportowym Osób Niepełnosprawnych, w którym trenuje w sekcji pływackiej. To wielokrotna mistrzyni zawodów na szczeblu ogólnopolskim, w których zajmowała pierwsze miejsce. Ostatnio startowała w XIX Integracyjnym Maratonie Pływackim o Puchar Rektora UEK w Krakowie – Edycja Mikołajkowa i otrzymała wyróżnienie za wytrwałość.

Info: Urząd Gminy Tarnów

Czytany 557 razy
Odsłon artykułów:
17594806

Odwiedza nas 254 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…