piątek, 11 wrzesień 2020 10:03

Dożynki podkarpackie i małopolskie

Napisał

Przed nami Dożynki Województwa Małopolskiego oraz Dożynki Województwa Podkarpackiego. Obydwa wydarzenia odbędą się w regionie tarnowskim.

XXII Dożynki Województwa Małopolskiego odbędą się w sobotę 12 września 2020 roku w Odporyszowie w gminie Żabno, w powiecie tarnowskim.

Na uroczystość zapraszają Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski wspólnie z Burmistrz Żabna Martą Herduś.

Święto Plonów to okazja do promocji zarówno materialnych jak i kulturalnych osiągnięć rolników. Efekty ich pracy stanowią ważny element gospodarczego wizerunku województwa malopolskiego. Będą to obchody dużo skromniejsze niż w poprzednich latach. Tegoroczne Dożynki Wojewódzkie rozpoczną się od mszy świętej w intencji rolników, której przewodniczył będzie biskup Stanisław Salaterski. Po jej zakończeniu odbędzie się tradycyjny obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego "Bobrowianie".

Swoją obecność na uroczystości zapowiedzieli parlamentarzyści, przedstawiciele zarządu wojewodztwa małopolskiego, natomiast władze powiatu tarnowskiego będzie reprezentował wicestarosta Jacek Hudyma.

Msza Święta z Odporyszowa transmitowana będzie w TVP3 Kraków.

Z kolei XX Dożynki Województwa Podkarpackiego odbędą się 13 września 2020 r. w Zawadzie w powiecie dębickim (Plac przy Sanktuarium Narodzenia NMP). 

Tegoroczne święto plonów na Podkarpaciu będzie połączone z uroczystościami jubileuszowymi 100-lecie koronacji obrazu Matki Bożej w sanktuarium w Zawadzie. Uroczystej eucharystii przewodniczył będzie JE Stanisław Kardynał Dziwisz. We mszy oraz w dożynkowych obrzędach weźmie udział Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek oraz Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, a także wojewoda Ewa Leniart i marszałek Władysław Ortyl.

Dla tych z Państwa, którzy nie wybiorą się na uroczystości tradycyjnie będziemy mieli przygotowany serwis foto i wideo. Transmisję telewizyjną z mszy świętej jubileuszowej i dziękczynnej przeprowadzą zarówno TV Trwam oraz TVP Rzeszów, będzie także transmisja radiowa na antenie RDN Małopolska (zarówno w eterze jak i poprzez stronę internetową).

Info: Starostwo Powiatu TarnowskiegoSamorząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie

Czytany 1163 razy
Odsłon artykułów:
17511520

Odwiedza nas 404 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…