środa, 24 czerwiec 2020 09:38

Zmiany wśród księży wikariuszy

Napisał

74 księży wikariuszy diecezji tarnowskiej otrzymało posłanie na swoje nowe parafie. Zmiany nastąpią m.in. w Olszynach, Ryglicach, Przeczycy, Skrzyszowie, Szynwałdzie.

W dniu 23 czerwca 74 księży wikariuszy otrzymało posłanie na swoje nowe parafie.

Lista kapłanów, według schematu: parafia posłania, imię i nazwisko księdza, dotychczasowa parafia:

    
  1. Barcice - Ks. Marcin Kwiecień - Olesno
  2. Bobowa - Ks. Marek Czerwiński - Rajbrot
  3. Bochnia, św. Mikołaja - Ks. Tomasz Śpiewak - Szalowa
  4. Bochnia, św. Mikołaja - Ks. Jacek Zagórowski (penitencjarz) – Niemcy
  5. Bochnia, św. Pawła Dawid Włodarczyk Mielec, MBNP
  6. Bolesław - Ks. Mateusz Nowak - Żegocina
  7. Brzesko, św. Jakuba - Ks. Krzysztof Romański - po urlopie
  8. Brzezna - Ks. Łukasz Szczepanik - Ryglice
  9. Brzeźnica k. Bochni - Ks. Krzysztof Chwistek - Olszyny k. Jasła
  10. Czarna - Ks. Tomasz Kulig - Bochnia, św. Pawła
  11. Czarna - Ks. Witold Warzecha - Tymbark
  12. Dąbrowa Tarnowska - Ks. Marcin Kawa (2017) - Czermin
  13. Grybów Marcin Kołek Wojnicz
  14. Jasień - Ks. Dariusz Zachwieja - Mogilno
  15. Jazowsko - Ks. Mateusz Odziomek - Piwniczna-Zdrój
  16. Jazowsko - Ks. Piotr Bieś - Limanowa-Sowliny
  17. Krużlowa - Ks. Fabian Grębski - Wielogłowy
  18. Krużlowa - Ks. Roman Górowski - Nowy Sącz, św. Jana Chrzciciela
  19. Krynica-Zdrój, Wniebowzięcia NMP - Piotr Mikulski - Tarnów, Dobrego Pasterza
  20. Krynica-Zdrój, Św. Antoniego - Wojciech Maślanka - Łososina Dolna
  21. Limanowa, MB Bolesnej - Tomasz Kupiec - Szczawnica
  22. Limanowa-Sowliny - Mateusz Kaźmierek - Nowy Sącz, św. Kazimierza
  23. Limanowa-Sowliny - Stanisław Trela – Zakliczyn
  24. Łososina Dolna - Ks. Paweł Gruszka (2012) - Krynica-Zdrój, św. Antoniego
  25. Mielec, Ducha św. - Adam Cieśla - Chomranice
  26. Mielec, MBNP - Jacek Walczyk - Brzesko, św. Jakuba
  27. Mielec, MBNP - Ks. Marek Zembura - Dąbrowa Tarnowska
  28. Mielec, Trójcy Przenajświętszej - Piotr Plata - Szymbark
  29. Muszyna, św. Józefa - Piotr Zawiślak - Nowy Sącz, św. Rocha
  30. Nagoszyn - Andrzej Dernoga - Bochnia, św. Mikołaja
  31. Nowe Rybie - Paweł Łebski - Ochotnica Dolna
  32. Nawojowa - Sławomir Sosnowski - Bochnia, św. Pawła
  33. Nowy Sącz, św. Jana Chrzciciela - Łukasz Matuszyk - Rożnów
  34. Nowy Sącz, św. Jana Pawła II - Janusz Lelito - Mielec, Ducha św.
  35. Nowy Sącz, św. Jana Pawła II - Piotr Rapacz - Jazowsko
  36. Nowy Sącz, św. Kazimierza - Dariusz Dziedziak - Limanowa-Sowliny
  37. Nowy Sącz, św. Rocha - Maciej Dadał - Szczurowa
  38. Nowy Sącz, św. Rocha - Wojciech Wolak - Rzezawa
  39. Nowy Wiśnicz - Adrian Pazdyk - Szczepanów
  40. Ochotnica Dolna - Piotr Tajak - Czarna
  41. Okocim - Mariusz Florek - Zgórsko
  42. Olszyny k. Jasła - Mieczysław Smoleń - Jazowsko
  43. Podegrodzie - Stanisław Serafin - Sienna
  44. Przeczyca - Robert Ciastoń - Żyraków
  45. Przyszowa - Marcin Mastalski - Nowy Sącz, św. Małgorzaty
  46. Pustków - Rafał Żelazny- Przeczyca
  47. Rajbrot - Paweł Zawiślan - Siedliska k. Bobowej
  48. Rożnów - Sylwester Miciniak - Skrzyszów k. Tarnowa
  49. Ryglice - Łukasz Serafin - Łużna
  50. Rzepiennik Biskupi - Piotr Burdacki - Czarna
  51. Rzezawa - Piotr Dymiński - Grybów
  52. Siedliska k. Bobowej - Grzegorz Ogórek - Rzepiennik Biskupi
  53. Skrzyszów k. Tarnowa - Damian Warzecha - Pustków
  54. Skrzyszów k. Tarnowa - Dominik Furgał - Stary Sącz, św. Elżbiety
  55. Stary Sącz, św. Elżbiety - Fabian Hołyst - Górki
  56. Szczepanów - Marcin Łazarz - Niemcy
  57. Szczepanów - Mateusz Kawa - Przyszowa
  58. Szczucin - Paweł Szpunar - Krużlowa
  59. Szczurowa - Mateusz Opolski - Podegrodzie
  60. Szymbark - Michał Łukasik - Tymbark
  61. Szymbark - Jerzy Ciećko - Mielec, Trójcy Przenajświętszej
  62. Szynwałd - Dariusz Mytych - Nowe Rybie
  63. Tarnów, bł. Karoliny - Janusz Szpilowski - Grybów
  64. Tarnów, Dobrego Pasterza - Wiesław Wysowski - Nowy Sącz, św. Jana Pawła II
  65. Tarnów, Dobrego Pasterza - Wojciech Sola - Bolesław
  66. Tarnów, NSPJ - Łukasz Pietrzak - Krynica-Zdrój, Wniebowzięcia NMP
  67. Tymbark - Tomasz Wroński - Tarnów-Krzyż
  68. Tymbark - Szczepan Depowski - Tarnów, NSPJ
  69. Wielogłowy - Damian Płaza - Bobowa
  70. Wielogłowy - Łukasz Niziołek - Bochnia, św. Mikołaja
  71. Zakliczyn - Krzysztof Migacz - Szymbark
  72. Zgórsko - Krzysztof Kutek - Skrzyszów k. Tarnowa
  73. Żegocina - Sylwester Pustułka - Brzesko, Miłosierdzia Bożego
  74. Żyraków - Jakub Kulpa - Zdziarzec

Dodajmy, że do parafii przybędą także księża wyświęceni kilka tygodni temu, o czym informowano w artykule: Parafie dla nowych księży

Ponadto 24 czerwca biskup tarnowski Andrzej Jeż wręczył nominacje następującym kapłanom:

ks. dr Jerzy Zoń – Proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej w Nowym Sączu

ks. mgr Mariusz Żaba – Proboszcz parafii pod wezwaniem św. Stanisława Kostki w Limanowej- Sowlinach

ks. mgr Piotr Adamczyk  – Koordynator Centrum Duchowości im. św. Andrzeja Boboli w Blechnarce

ks. mgr Paweł Broński  – Dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu

Czytaj także: Zmiany proboszczów

Info: Diecezja Tarnowska

Czytany 3874 razy
Odsłon artykułów:
17594789

Odwiedza nas 163 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…