wtorek, 19 maj 2020 16:44

Oświetlenie w gminie Tarnów

Napisał

Ruszyły prace doświetleniowe w gminie Tarnów m.in. w Nowodworzu i Łękawce.

Mowa o zadaniach związanych z rozbudową instalacji oświetlenia drogowego w gminie Tarnów. – To dobra informacja, bo w wielu miejscowościach pojawią się zmodernizowane lub nowe elementy lamp. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, będzie bezpieczniej – mówi zastępca wójta Sławomir Wojtasik. Całość ma być gotowa do lipca.

Prace doświetleniowe zaplanowano w Łękawce, Koszycach Wielkich – przy ul. Borki (I etap), Tarnowcu – przy ul. Pogodnej, w Białej – droga tzw. boczna od pasieki, w miejscowości Jodłówka – Wałki (tzw. droga na Szpic).

Koszt netto wszystkich prac to blisko 50 tysięcy złotych. Pieniądze w całości pochodzą z budżetu gminy. Podobne zadania są realizowane każdego roku.

Warto dodać, że bieżącym utrzymaniem oświetlenia, na wypadek awarii, zajmuje się spółka Tauron. To ona dokonuje niezbędnych napraw. Samorząd pokrywa koszty tzw. gotowości służb do pracy.

Jest jeszcze jedna, dobra informacja dla mieszkańców. Zgłoszone do doświetlenia przez gminę Tarnów przejście dla pieszych w miejscowości Nowodworze w ciągu Drogi Wojewódzkiej 977, zostało zakwalifikowane do realizacji. To oznacza, że z budżetu województwa małopolskiego, z programu „Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych zlokalizowanych w ciągu drogi wojewódzkiej”, gmina Tarnów otrzyma znaczne dofinansowanie na ten cel. – Będzie bezpieczniej, a prace modernizacyjne odbędą się jeszcze w tym roku – dodaje wicewójt.

Koszt doświetlenia przejścia dla pieszych w Nowodworzu to 35 tysięcy złotych – 40% płaci gminny samorząd, resztę pokrywa samorząd wojewódzki. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Program zakłada wykonanie tzw. dedykowanego doświetlenia przejścia dla pieszych dwiema lampami asymetrycznymi wraz z czujnikiem zmierzchowym oraz czujnikiem obecności pieszego.

Info: Urząd Gminy Tarnów

Czytany 737 razy
Odsłon artykułów:
17594797

Odwiedza nas 135 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…