Lekkoatletyczna gimnazjada powiatowa

W Tarnowie odbył się Finał powiatowy Gimnazjady Młodzieży w indywidualnej lidze lekkoatletycznej.

W czasie zawodów rozgrywanych na na obiektach TOSiR Mościce młodzi sportowcy rywalizowali w następujących dyscyplinach sportowych: biegi na dystansie 100, 300, 600 i 1000 m oraz skok w dal.

W biegu na 100 m startowało 32 zawodniczek i 37 zawodników. Na podium stanęli zawodnicy z Wojnicza, Zakliczyna, Pleśnej. Zwyciężyła Weronika Grzenia, Tuchów, a trzecie miejsce wywalczyła Wiktoria Sosnowska, Tuchów. W kategorii chłopięcej 2. pozycję zdobył Kacper Szot z Woli Rzędzińskiej.

Kacper Szot wywalczył także 1 miejsce na dystansie 300 m. Tutaj startowało łącznie 26 zawodniczek i 26 zawodników. Na podium znaleźli się m.in. sportowcy z gimnazjów w Jastrzębi, Ciężkowicach, Wojniczu, Wielkiej Wsi.

W biegu na 600 m startowało 24 zawodniczek. Wszystkie medale powędrowały do Wojnicza. 28 chłopców miało do pokonania dystans 1000 m. Kolejne miejsca przypadły uczniom z Wojnicza, Wielkiej Wsi, Zbylitowskiej Góry.

Srebro wywalczył Bartek Okaz, Tuchów w skoku w dal. W tej konkurencji na podium znaleźli się także sportowcy z Wojnicza, Woli Rzędzińskiej, Zakliczyna. Skakało łącznie 31 zawodniczek i 37 zawodników.

Szczegółowe wyniki: pszs-tarnow.blogspot.com

Odsłon artykułów:
17463356

Odwiedza nas 114 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…