Remonty w PilźnieJeszcze w tym roku zostanie wyremontowany kolejny odcinek ulicy Kazimierza Wielkiego w Pilźnie. Dobiegają końca prace przy budowie przedszkola w Pilźnie oraz przy największej inwestycji, jaką jest rewitalizacja rynku.


W tym roku zostanie wyremontowany kolejny odcinek ulicy Kazimierza Wielkiego w Pilźnie. Gmina Pilzno zabiegała o pieniądze w ramach Narodowego Programu Odbudowy Dróg Lokalnych. Roboty ruszą najwcześniej z końcem sierpnia. Według kosztorysu inwestorskiego wartość inwestycji to około 800 tys. zł, ale ostateczne koszty poznamy po wyłonieniu wykonawcy w przetargu. Połowę kosztów kwalifikowanych pokryje dofinansowanie z tzw. schetynówki.  

W gminie Pilzno wykonywane są także inne inwestycje. Dobiegają końca prace przy budowie przedszkola w Pilźnie. Już w najbliższych tygodniach rozpocznie się zagospodarowywanie terenu wokół budynku.

Rozpoczął się także ostatni etap prac przy rewitalizacji rynku w Pilźnie. Została położona granitowa płyta, na której zaznaczono obrys fundamentów dawnego ratusza odnalezionych podczas prac ziemnych. Linie energetyczne umieszczono pod ziemią, zamontowano nowe lampy uliczne. Gotowe są chodniki, miejsca parkingowe, schody. Odsłonięto i odnowiono zabytkowy budynek, w którym znajduje się Urząd Miejski. Do końca lipca planowane jest zakończenie wszyskich prac: nasadzanie drzew, ustawiane kwietników, malowanie barierek, słupów. W sierpniu planowane jest przywrócenie dotychczasowych zasad ruchu drogowego na rynku.

Odsłon artykułów:
17588577

Odwiedza nas 193 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…