Kolejne wodociągi i kanalizacja w okolicyGmina Tuchów otrzyma dofinansowanie w wysokości blisko 1,5 mln zł na budowę kolejnego wodociągu w Jodłówce Tuchowskiej oraz w Trzemesnej.
Pieniądze unijne popłyną także do niektórych miejscowości okolicy.

Zadanie pn. „Rozbudowa sieci wodociągowej w gminie Tuchów w miejscowościach: Jodłówka Tuchowska i Trzemesna” znalazł się na 17 miejscu listy rankingowej spośród 88 złożonych wniosków w Małopolsce. Wniosek dotyczy rozbudowy wodociągu w Jodłówce Tuchowskiej i Trzemesnej. Trzemesna to ostatnia miejscowość gminy Tuchów, która nie posiada jeszcze wodociągu. Powstanie tam też budynek chlorowni. Projekt jest współfinansowany ze środków Programu rozwoju obszarów wiejskich na lata 2007-2013, a prace nad jego realizacją mają potrwać rok. Całkowity koszt zadania to ok. 3,5 mln zł.

Wśród zadań, które realizowane będą w województwie małopolskim znalazły się także: budowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w Ładnej gm. Skrzyszów (ponad 8 mln zł, w tym blisko 2 mln zł PROW), budowa sieci wodociągowej w Zalasowej gm. Ryglice (2,4 mln zł, w tym 1,4 mln zł PROW), budowa kanalizacji w Ołpinach gm. Szerzyny (blisko 4 mln zł, w tym ponad 2 mln zł PROW), i np. budowa przydomowych oczyszczalni ścieków w gminie Ciężkowice (2,5 mln zł, 1,5 mln zł PROW).

Źródła: www.tuchow.pl, www.fundusze.malopolska.pl

Artykuły podobne: Inwestycje gmin

Odsłon artykułów:
17546124

Odwiedza nas 348 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…