Wyniki głosowania na budżet obywatelski w Tuchowie



Ogłaszone zostały wyniki głosowania na projekty zgłoszone w ramach pierwszego budżetu obywatelskiego miasta Tuchowa. Najwięcej ważnych głosów zdobył projekt Marka Surmacza.


24 lutego dokonano uroczystego otwarcia urny, w której umieszczane był karty do głosowania na projekty do budżetu obywatelskiego. W sumie głosy oddało 2500 osób, na 5576 osób uprawnionych do głosowania (45%). O budżecie tuchowskim pisaliśmy kilkakrotnie m.in. w: Tuchowianie wybiorą inwestycje

Projekt M. Surmacza - Bezpieczniej przez Tuchów, droga dla pieszych i rowerzystów, w tym utwardzenie i asfaltowanie odcinka drogi na długości 380 m i szerokości 2,50 m, łącznika pomiędzy ulicami Partyzantów i Wałęgi zdobył 552 głosy. Szacunkowy koszt projektu wynosi 200 tys. zł. W najbliższych dniach zostanie zlecone sporządzenie dokumentacji kosztorysowej na ten projekt w celu określenia dokładnego zakresu, kosztu i czasu niezbędnego do wykonania przyszłych prac.

Drugie miejsce zajął projekt Dariusza Moździerza - Poprawa estetyki i funkcjonalności stadionu miejskiego w Tuchowie, zadaszenie istniejącej trybuny, wydzielenie sektora dla kibiców przyjezdnych, likwidacja „klatki”, montaż tablicy z logo, tablicy świetlnej, systemu nagłaśniającego, bramek z siatkami, piłkochwytów, wiaty stadionowe. Szacunkowy koszt projektu wynosi 185 tys. zł. Na trzecim miejscu znalazł się projekt zgłoszony przez Marię Pietruchę - Projekt budowy chodnika przy ulicy Długiej na odcinku 180 metrów, uzyskanie niezbędnych zezwoleń i opinii oraz wykonanie projektu od skrzyżowania z ulicą Tarnowską, do skrzyżowania z ulicą Młyńca. Szacunkowy koszt projektu wynosi 20 tys. zł.  (Źródło: www.tuchow.pl)

Wyniki głosowania - szczegółowe informacje o budżecie tuchowskim

ryglice-okolice.pl - piszemy jako pierwsi

Odsłon artykułów:
17013902

Odwiedza nas 149 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…