Promesy w podkarpackim

77 mln zł otrzymają podkarpackie samorządy na odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku powodzi w ostatnich latach. To znacznie mniej niż w Małopolsce, która otrzymała 188 mln zł, o czym pisaliśmy- Rozdano pieniądze na drogi.

Przedstawicielom gmin i powiatów promesy wręczył 28 lutego wiceminister administracji i cyfryzacji. Promesy otrzymało 140 podkarpackich samorządów. 59,2 mln zł trafi do gmin i powiatów na remonty i odbudowę dróg, mostów, sieci kanalizacyjnej, budynków użyteczności publicznej. 10 samorządów otrzymało promesy na zadania związane z usuwaniem skutków osuwisk, na łączną kwotę 17,9 mln zł.

Promesy na usuwanie skutków powodzi trafią m.in. do: powiatu jasielskiego - 2 mln zł, gminy Pilzno - 800 tys. zł, gminy Jodłowa 580 tys. zł. Na likwidację usuwisk dostanie m.in. powiat jasielski - 1,6 mln zł.
Z pieniędzy na usuwanie skutków powodzi zostaną wyremontowane np. drogi w Machowej (Borki oraz łącznik Borki Wieś) o łącznej długości ponad 2,2 km oraz  drogi gminnej “do Skopka” w Jodłowej i drogi “do Tawrell” w Dębowej


Ryglice-okolice.pl - piszemy jako pierwsi. Inni napiszą po nas
 
Odsłon artykułów:
17462038

Odwiedza nas 230 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…