W Uniszowej powstaje lądowisko

 
Firma Stalbomat rozpoczęła budowę własnego lądowiska dla helikopterów, które będzie znajdowało się obok obiektów firmy w Uniszowej. Jego budowa powinna zakończyć się wiosną przyszłego roku. Lądowisko może także posłużyć ratownictwu medycznemu.
 
Powstanie inwestycji zrodziło się ze względu na potrzeby firmy, która cały czas się rozwija. Zdarzyło się, że potencjalny iInwestor chciał przylecieć śmigłowcem do Uniszowej i nie miał gdzie wylądować w okolicy.
 
Na dzień dzisiejszy został przygotowany teren lądowiska- wyrównany został do poziomu a na wiosnę dokonana zostanie reszta prac. Wymiary obiektu będą wynosić 20m x 20m. Inwestycja została ustalona z Urzędem Lotnictwa Cywilnego- mówi Bogusław Lisak, współwłaściciel „Stalbomatu”- W pierwszym etapie przewidziane jest uruchomienie lądowiska dziennego, choć w przyszłości może stać się ono obiektem całodobowym.
 
 
Mimo, że lądowisko ma charakter prywatny, może stać się jednocześnie ważnym obiektem dla gminy i lokalnej społeczności. Posiadanie lądowiska dla helikopterów ratunkowych jest już wg przepisów polskiego prawa obowiązkiem każdej gminy. Miejsce w Uniszowej może pomóc w ratowaniu ludzkiego życia.
 

"Ryglice i okolice"   Piszemy o wszystkim Jesteśmy pierwsi.
Odsłon artykułów:
17474059

Odwiedza nas 84 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…